İBB, KPSS şartsız lise mezunu personel alımı yapıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Personel Yönetim A.Ş. (İSPER A.Ş.) bünyesinde görev almak üzere çok sayıda personel alımı yapılıyor. KPSS şartsız ilanda en az lise mezunu vatandaşlar başvuru yapabilecek.

İBB, KPSS şartsız lise mezunu personel alımı yapıyor

Yeni mezun, halkla ilişkiler konusunda deneyimli ya da deneyimsiz, en az lise mezunu iş arayan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bir haber var. İŞKUR sayfalarında yer alan 31 halkla ilişkiler görevlisi alımı ilanı İSPER tarafından verilmiş olup, başvuru işlemleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. 7 Şubat 2023 tarihinde başvuruların alındığı bu ilana müracaat hakkı 13 Şubat 2023 Pazartesi gününe kadar sürecek. Son günlere yaklaştığımız başvuru süreci ve ilan ile ilgili ayrıntılar için yazımızı takip edebilirsiniz.

İBB Halkla İlişkiler Personelinin Görev ve Sorumlulukları

İş başı yapacak olan ve Halkla İlişkiler departmanına dahil edilecek olan 31 personele ait görev ve sorumluluklar listesi, İSPER A.Ş. tarafından belirtilmiştir. İŞKUR ilanında paylaşılan görev ve sorumluluklar listesi şu şekildedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB’ye) gelen tüm talep ve şikayetlerin toparlanması.

istanbul-2.jpg

Toparlanan talep ve şikayetler için çözüm odaklı aksiyon almak.

Müdürlüğe ait olan ve ihtiyaç duyulan birimlerde halkla ilişkiler faaliyetlerini sürdürmek.

Yukarıda bildirilen üç temel görev ve sorumluluklar listesi dahilinde personellerin çalışması sırasındaki iş akışı oluşturulacaktır.

Halkla İlişkiler Personelinin Çalışma Şartları

İşe alınacak olan personeller İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) kadrosunda çalışmalarını sürdüreceklerdir. Belediye çalışanı olarak memuriyet şartları geçerli olacak ve memurlar için belirlenen maaşları üzerinden çalışma imkanları olacaktır.

Standart memurlara uygulanan çalışma süreleri geçerli olacaktır. Bu hususta sabah saat 08:00’da başlayan mesai, akşam saat 17:00’da son bulacaktır. Haftalık çalışma süresi ise toplamda 45 saat olarak belirtilmiştir. Çalışma adres bilgisi ise ‘İstanbul Geneli’ olarak bildirilmiştir. Yayınlanan bu ilan ile birden fazla ilçede İBB bünyesindeki halkla ilişkiler departmanı talebi karşılanacaktır.

istanbul.jpg

Personel Alımı Nasıl Başvuruda Bulunabilirim?

Başvuruda bulunmak isteyen adayların öncelikle en az lise mezunu olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan adayın engelli olma durumunda ise en az ilköğretim mezunu olma şartı aranmaktadır. Başka hiçbir müracaat koşulunun yer almadığı ilana başvuru sırasında herhangi bir belge talep edilmemektedir. Müracaat için yapılması gereken tek gereksinim ‘kariyer.ibb.istanbul’ sayfasında yer alan ‘Genel Başvuru’ ekranına ulaşmaktır. Buradan yapılacak olan başvurular kabule dilecek olup, diğer yollar ile gönderilen müracaatlar işleme tabi tutulmayacaktır.