İŞKUR duyurdu! MEB, KPSS şartsız 150 temizlik personeli alımı ilanı verdi

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı başladı. Türkiye İş Kurumu üzerinden başvurular bugün itibariyle resmen açıldı. KPSS şartsız 150 temizlik görevlisinin işe kabul edileceği öğrenildi.

İŞKUR duyurdu! MEB, KPSS şartsız 150 temizlik personeli alımı ilanı verdi

Milli Eğitim Bakanlığı, kendi bünyesin de istihdam etmek üzere kamuya 150 temizlik personeli alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilan kılavuzuna göre personel alımı kpss’siz yapılacaktır. İlan detaylarına göre deneyim şartı istenmemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Temizlik Personeli Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

Başvuru yapacak olan adayların Türk uyruklu olması gereklidir.

İlan detaylarına göre başvuru da bulunacak olan adayların kamusal haklarından yoksun olmaması şartı kurum tarafından istenmektedir.

18 yaşından küçük 65 yaşından büyük olan adaylar bu ilana başvuru yapamayacaklardır.

Aşçı yardımcılığı bilgisine sahip olması şartı aranmaktadır.

İşe alınacak olan adaylara asgari ücret ödemesi yapılacaktır.

Başvuru kılavuzuna göre başvuru yapacak olan adaylardan kpss puan şartı istenmemektedir.

Adayların temizlik personeli kadrosun da çalışmaya sağlık koşullarının uygun olması gerekmektedir.

temizlik.jpg

Temizlik Personeli Alımı Başvuru Belgeleri Nedir?

Kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, adli sicil kaydı, sağlık raporu ve MEB tarafından alınan hijyen belgesine sahip olması şartı aranır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 19 Aralık 2022 – 22 Aralık 2022 tarihleri arasında elektronik olarak e-posta adresine başvuru belgelerini göndermeleri ile yapılacaktır. Şahsen başvuru kabul edilmeyecektir.

temizlik-2.jpg

Temizlik Görevlisi Alımı Başvuru Duyurusu!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, 150 temizlik personeli alımı ilanına Mersin Suphi Öner Akşam ve Sanat Okulu bünyesine alınacaktır. İşe alınacak olan temizlik personelleri Mersin ilin de istihdam edilecektir.

Temizlik Personeli Alımı Maaş Ücreti

Kılavuz da yayınlanan maaş bilgisine göre işe alınacak olan personellere net maaş ödemesi 5 bin 500 TL olarak açıklanmıştır. Yeni yayınlanacak olan ve 2023 yılı içerisin de uygulanacak olan asgari ücrete göre maaş iyileştirmesi beklenmektedir. İlan İŞKUR ilanları bünyesin de yayınlanmıştır.