İŞKUR duyurdu! Otobüs şoförü alımları için başvurular açıldı

Türkiye İş Kurumu iş arayan vatandaşlar için müjdeyi verdi! Kadın - erkek fark etmeksizin toplamda 15 otobüs şoförü alımı gerçekleştirileceği aktarıldı.

İŞKUR duyurdu! Otobüs şoförü alımları için başvurular açıldı

Tekirdağ Ulaşım Otopark, kendi bünyesin de istihdam etmek üzere kamuya 15 otobüs şoförü alımı yapacağını açıkladı. En ilkokul mezunu adaylar başvuru da bulunacaklardır. Lise, önlisans ve lisans mezunu adayların da başvuru yapacağı ilana da KPSS puan şartı istenmemektedir.

Otobüs Şoförü Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Adayların 24 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.

Emekli olan ve emekliliğe hak kazanan adayların başvuruları değerlendirme aşamasına alınmayacaktır.

Anayasal düzene aykırı suçtan yargılanmış ve mahkum olmamak.

Başvuru için adaylardan güncel olmak kaydıyla Psiko-teknik belgesi istenmektedir.

D sınıfı sürücü belgesi ve SRC-2 belgesi istenmektedir.

Kamusal haklarından mahrum olan ve güvenlik soruşturmasın da olumsuz sonuçlanan adaylar başvuru da bulunmayacaklardır.

sofor.jpg

İŞKUR İlanları Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Söz konusu ilana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 30 Ocak 2023 – 13 Şubat 2023 tarihleri arasında başvuru yapacaklardır. Başvurular Hatip Mah. Ali Osman Çelebi Bulvarı No: 74 Çorlu adresine insan kaynakları personeline şahsen başvuru yapılacaktır. Elektronik başvuru bu ilan için yapılmayacaktır.

İşe Alımlar Mülakatla!

Son başvuru tarihinden sonra başvurusu uygun bulunan adaylara, mülakat yer ve zamanı ve başvuruların kurum tarafından değerlendirilmesi sonucu SMS yoluyla başvuru yapan adaylara bildirilecektir.

Otobüs Şoförü Ne Kadar Maaş Alır?

2023 Ocak ayından itibaren güncel otobüs şoförü maaşları en düşük 12.220 TL, en yüksek 32.740 TL ortalama otobüs şoförü maaşı ise 15.270 TL’dir. Kurum tarafından yayınlanan ilana göre maaş bilgisi açıklanmamıştır. Adayların belirtilen rakamlara yakın bir maaş alması beklenmektedir.

sofor-2.jpg

İlan Duyurusu!

İşe alınacak olan otobüs şoförleri yolcu taşıma görevin de istihdam edilecektir. Çalışma şehri; Tekirdağ ili Çorlu ilçesi olarak belirlenmiştir.