İstanbul Üniversitesi duyurdu! Sözleşmeli personel alımı başladı

İstanbul Üniversitesi sözleşmeli bilişim personeli alımları için duyuru yaptı! Başvuru şartları ve başvuru süreciyle ilgili tüm detaylar belli oldu.

İstanbul Üniversitesi duyurdu! Sözleşmeli personel alımı başladı

İstanbul Üniversitesi personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı! Üniversiteden gelen açıklamaya göre, Resmi Gazete'de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik uyarınca bilişim personeli istihdamı sağlanacak. Toplamda dört personel alınacak.

Üniversiteye bilişim personeli alımı ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılar belli oldu. İşte detaylar...

İstanbul Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuru şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (bu kısımda belirtilen bölüm mezunları sadece 2 Kat için başvuru yapabilir.)
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda 375 sayılı KHK’de belirtilen sürelerde (2 kat için en az 3 yıl) mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı KHK'ye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve Sosyal Sigortalar Kurumuna tabi özel kesimde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri.
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İstanbul Üniversitesi yazılım geliştirme uzmanı ve veri tabanı uzmanı pozisyonlarında alım gerçekleştirecek. Bugün itibariyle açılan başvurular 13 Ekim'e kadar devam edecek. Adaylar https://personel.iuc.edu.tr/ adresinde yer alan Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formu'nu doldurup istenilen diğer belgelerle birlikte başvuruda bulunabilecek. 

İstanbul Üniversitesi'nin sözleşmeli bilişim personeli alımları için gerekli belgeler ise şu şekilde sıralanıyor: