İzmir Büyükşehir Belediyesi ilkokul mezunu KPSS şartsız personel alımı yapıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor. İBB'den gelen açıklamaya göre İZFAŞ, İZELMAN ve İZDOĞA'da görev almak üzere toplamda 140 kişi işe alınacak. Adaylardan KPSS şartı istenmeyecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ilkokul mezunu KPSS şartsız personel alımı yapıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, KPSS şartsız işçi alımına başladı. En az ilkokul mezunu vatandaşların başvuruda bulunabileceği belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde olan eksikliği gidermek için kamu personeli alımı yapacak. KPSS’siz kamu personeli alımın da yayınlanan ilana göre en az ilkokul mezunu adayların başvuruları dikkate alınacaktır. Yayınlanan kılavuza göre işe alımlar İzmir Büyükşehir belediyesi bünyesine bağlı kamu kuruluşları için yapılacaktır.

izmir-4.jpg

Büro işçisi ve Temizlik Görevlisi Alımı İlanı Duyurusu

Büyükşehir Belediyesine bağlı kamu kuruluşların da istihdam edilmek üzere 140 kamu personeli alımı için alımlar;

İZFAŞ, İZELMAN ve İZDOĞA bünyesinde alınacaktır.

Alım Yapılacak Kontenjan Duyurusu

İZFAŞ bünyesinde alım yapılacak personel kadrosu: 3 Büro İşçisi, 8 Danışma Personeli, 1 Fotoğrafçı, 2 Halkla İlişkiler Personeli, 4 Etkinlik Elemanı, 19 Oteldesk Personeli - Transfer Personeli, 50 Temizlik Personeli ve 10 Halkla İlişkiler ve Ornizasyon Hizmetleri Elemanı alımı yapılacaktır.

İZELMAN bünyesinde alım yapılacak personel kadrosu: 1 Yazılım Mühendisi, 1 Resim İşi Öğretmeni, 1 İş Güvenlik Uzmanı ( B Sınıfı ), 6 Şoför ( Yolcu Taşıma ), 1 Büro Elemanı ve 5 İş Yeri Hekimi memur alımı yapılacaktır.

İZDOĞA bünyesinde alım yapılacak personel kadrosu: 1 Fizyoterapist, 5 Büro Personeli, 6 İnşaat Mühendisi, 3 Elektrik Elektronik Mühendisi, 1 Endüstri Mühendisi, 3 Makine Mühendisi, 1 Kimya Mühendisi, 1 Biyosistem Mühendisi, 1 Mimar, 1 Ziraat Mühendisi, 1 Jeoloji Mühendisi, 3 Çevre Mühendisi, 1 Harita ve Kadastro Mühendisi, 2 Çağrı Operatörü, 1 Fizikçi, 1 Gıda Mühendisi, 5 Tekniker, 6 Teknisyen, 2 Tesisatçı ve 1 Kimyager alımı yapılacaktır.

personel-10.jpg

Belediye Personel Alımı Başvuru Şartları:

Belediye personel alımı kadrosu için başvuru yapacak olan adayların en ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığa sahip adaylar başvuru yapacaklardır. Kamu personeli adayları başvuru yaparken kamusal haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Kamu dairesi tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak ve başvuru yapacak olan bay adayların askerliğini yapmış olması gerekmektedir. Adaylar başvuru yaparken gerekli şartları sağlaması gerekmektedir.

Devlet Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

İŞKUR işçi alımı bünyesinde yayınlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi idari birimler de görevlendirilmek üzere personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar içi ilgili ilanların başvuruları başlamıştır. Memur adayları başvurularını 30 Kasım 2022 tarihine kadar yapmış olmaları gerekmektedir. En geç 30 Kasım 2022 tarihine kadar yapılacak olan başvurular için geç başvurular kabul edilmeyecektir.