Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Alımı Yapacak! 15 Ocak Tarihine Kadar Başvurularınızı Tamamlayabilirsiniz

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında çalışmak üzere 29 adet devlet memuru alımı yapacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Alımı Yapacak! 15 Ocak Tarihine Kadar Başvurularınızı Tamamlayabilirsiniz

Başvuru yapmak isteyen adayların, "Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik" hükümlerine uygun bir şekilde başvuru yapmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi 15 Ocak 2023'tür.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, e-Devlet üzerinden yapılacak olan başvurularla 29 devlet memuru alımı gerçekleştirilecektir. Başvurular 30 Aralık 2022 tarihinden itibaren açık olacak ve 15 Ocak 2023 tarihinde saat 23:59'da sona erecektir. Başvurusu kabul edilen adayların sınav tarihleri ve diğer ayrıntılar, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi'nden (https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris) duyurulacaktır.

sahil-guvenlik-komutanligi-400-uzman-erbas-alimi-yapacak.webp

Personel Alım Şartları ve Kılavuzu

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, Türkiye Cumhuriyeti Jandarma Genel Komutanlığı'nın birimlerinden biridir. Bu birim, jandarma ve sahil güvenlik personelinin eğitimini vermekle görevlidir. Ayrıca, jandarma ve sahil güvenlik alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitimleri de vermektedir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın (SBB) internet sitesi (www.kamuilan.sbb.gov.tr) ve kendi internet sitesi (www.jsga.edu.tr) üzerinden ilan edilen personel alımı işlemlerini yürütmektedir. Başvurular ise, e-Devlet kapısı üzerinden Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi (https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris) üzerinden yapılmaktadır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, 15 Ocak 2023 tarihine kadar https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak başvuruları kabul edecek ve seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi ve diğer ilgili bilgileri https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinde duyuracak. İletişim için Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi yerleşkesine gidebilir veya (0312) 464 4836 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Resmi internet adresleri www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr'dir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, 15 Ocak 2023 tarihine kadar internet üzerinden başvuru yapılabilecek bir memur alımı duyurusu yaptı. Başvurular sadece e-Devlet kapısı üzerinden yapılacak ve adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşıması, kamu haklarından mahrum olmaması, Türk Ceza Kanunu'nun 53'üncü maddesinde belirtilen suçlardan mahkum olmaması, erkek adaylar için askerlikle ilgisi olmaması ve herhangi bir kamu kurumunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi bir görevde çalışmaması gerekiyor. Başvurular 30 Aralık 2022 tarihinden itibaren başlayacak ve 15 Ocak 2023 tarihinde 23:59'da sona erecek. Seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi ve sınavlarla ilgili bilgiler, internet üzerinden duyurulacak.