Koç Üniversitesi Personel Alımı Yapılacak! 20 Ocak Tarihine Kadar Başvurunuzu Tamamlayabilirsiniz

Koç Üniversitesi 6 tam zamanlı öğretim üyesi alımı yapacak.

Koç Üniversitesi Personel Alımı Yapılacak! 20 Ocak Tarihine Kadar Başvurunuzu Tamamlayabilirsiniz

Başvurular, bir sayfalık başvuru dilekçesi, yayın listesi ve özgeçmiş (Türkçe ve İngilizce), doçentlik belgesi (profesör ve doçent kadroları için), doktora belgesi (doktor öğretim üyesi kadrosu için) ile birlikte, 20 Ocak 2023 tarihine kadar akademikkadrofrzıku.cdu.tr e-posta adresine gönderilmelidir. Başvurular sadece bu şekilde kabul edilecektir.

"Türkiye'de yabancı ülkelerde alınan doktora, doçentlik ve profesörlük unvanlarının geçerli sayılması için adayların çalıştığı yükseköğretim kurumunun eşdeğerliğinin Üniversitelerarası Kurulca belirlenmesi gerekiyor. Adayların bu genel koşullara ek olarak, profesör kadrosu için seçkin uluslararası hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olması gerekmektedir.

İlgili alanda bilime evrensel katkısını gösterir nitelikte akademik geçmişe sahip olmak ve alanında İngilizce ders verme deneyimine sahip olmak gerekiyor.

Koç Üniversitesi Akademik Personel Alımı

Doçent kadrosu için ise seçkin uluslararası hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olmak gerekmektedir. Yaptığı çalışmalarla uluslararası tanınırlık sahip olmak gerekiyor. Ve yine alanında İngilizce ders verebilecek yetkinliğe sahip olmak gerekmektedir. Doktor öğretim üyesi kadrosu içinse ilgili alanda doktora derecesine sahip olmak gerekiyor. Seçkin uluslararası hakemli dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olmak veya yapabileceğini destekleyen ön çalışmalar sunmak ve alanında İngilizce ders verebilecek yetkinliğe sahip olmak şartlarını sağlamaları gerekiyor.

Koç Üniversitesi, Türkiye'nin İstanbul şehrinde bulunan özel bir üniversitedir. Koç Üniversitesi, 1993 yılında kurulmuş ve kuruluşundan bu yana ülkenin en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Üniversite, çeşitli bilim dallarında lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Öğrencilerine yenilikçi bir eğitim anlayışıyla, bilimsel araştırmalara ve uygulamalı öğrenmeye odaklı bir eğitim sunmayı hedefleyen Koç Üniversitesi, aynı zamanda uluslararası öğrenci ve öğretim elemanlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Koç Üniversitesi, öğrencilerine farklı kültürlerden insanlarla iletişim kurma fırsatı sunarak, uluslararası düzeyde başarılı bir eğitim ortamı sunmayı amaçlamaktadır. Bu nedenlere bağlı olarak Koç Üniversitesi kapsamında hem eğitim görmek hem de akademisyen kadrosunda görevli olarak çalışmak ülkemiz nezdinde kaliteli bir eğitim görmek ve vermek anlamına gelir. Personel alımları kapsamında her zaman kriterlere uymanız sizlere yarar sağlar.