Konya Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı yapıyor! Başvurular başladı!

Konya Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı ilanı ile karşımıza çıktı. Belediyeden gelen açıklamaya göre 19 kişiye istihdam sağlanacak. Başvuru şartları belli oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı yapıyor! Başvurular başladı!

Genel İdari Hizmetler sınıfına dahil olacak olan Zabıta Memuru, 10’uncu kadro derecesinden çalışma imkanı bulacak ve 10’uncu derece üzerinden memur maaşına sahip olacak. Hem erkek hem de kadın adaylardan gelen müracaatlar Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından olumlu karşılanarak işleme tabi tutulacaktır.

Mahalli İdareler Memuru olmak için gereken şartlar neler? Başvuru süreci ne zamana kadar devam edecek? İşte detaylar.

Zabıta Memur Alımı Başvurusu için Genel ve Özel Şartlar

Genel şartlar Devlet Memurluğu ile ilgili maddeleri içermektedir. Devlet memurları Kanunu’nun 40’ıncı maddesi ve 48’inci maddesinde bulunan A fıkrası gereği aşağıdaki genel koşulların sağlanması istenmektedir.

zabita.jpg

Türk vatandaşı olunması gerekmektedir.

Kamu haklarının tamamına sahip olunması şartı vardır.

TCK’nın (Türk Ceza Kanunu) 53’üncü maddesinde yazan süreler geçmiş olsa bile kasten işlenmiş olan herhangi bir suçtan ötürü 1 yıl veya daha uzun süreli hapis cezası almamış olmak. (affa uğranılmış olsa dahi kabul dışı tutulacaktır.)

Erkek adaylar için askerlik ile ilgili ilişiğinin olmaması istenmektedir.

Görevin sürdürülebilirliğini imkansızlaştıracak bir rahatsızlığın olmaması gerekmektedir.

Yukarıda bildirilen genel şartlara ilaveten özel şartlar da ilan içeriğinde bildirilmiştir. İşte özel şartlar;

2022 yılında yapılan KPSS sınavına katılmış olmak ve bu sınav sonucundan P93 puan türü ile en az 65 puan almış olmak.

Çıplak ayak ile ölçülen boy uzunluğunun erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda ise en az 1.60 metre olması gerekmektedir.

Kilo kontrolü ise boy uzunluğuna göre yapılacaktır. Boyun metre cinsinden olan ilk rakamının dışında kalan sayının en az 10 kilo aşağısı ve en fazla 10 kilo yukarısı kiloya sahip adayların başvuruları geçerli olacaktır.

27 Mart 2023 tarihinde 31 yaşından gün alınmamış olması gerekmektedir.

En az ‘B’ sınıfı araç ehliyetine sahip olunması beklenmektedir.

Daha önce çalışılan kamu veya kuruluş var ise bu işlerden ahlaksızlık veya disiplinsizlik sebepleri ile çıkarılmamış olunması şartı vardır.

zabita-2.jpg

Memur Alımı Başvuru Tarihleri ve Müracaat Şekli Bilgileri

13 Mart 2023 – 17.03.2023 tarihleri aralığında başvurular alınacak. Konya Belediyesi’nin resmi internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak, adayların bildirilen ilana başvuruda bulunmaları mümkündür.

Başvuruların bizzat Belediye binasında yapılacağı bildirilmiştir. Başvuru sırasında yetkili doktor gözetiminde boy ve kilo ölçümleri yapılacaktır. Başvuru adresine (Konya Büyükşehir Belediye binasına) gelmeden önce internet sitesinde bulunan başvuru formunun doldurulması ve oluşturulan form ile birlikte müracaat edilmesi gerekmektedir.