KOSGEB duyurdu! 16 bin 500 TL maaşla personel alımı başladı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB personel alımı yapıyor. 16 bin 500 TL maaşla çok sayıda kişinin istihdam edileceği açıklanırken, başvuru şartlarıyla ilgili merak edilen detaylar da netleşti.

KOSGEB duyurdu! 16 bin 500 TL maaşla personel alımı başladı

Kamu kurumu kendi bünyesin de istihdam etmek üzere 12 personel alımı yapacağını açıkladı. Adayların başvuru için en az 3 yıl deneyim sahibi olması gerekmektedir. 16500 TL maaş taban ücret olarak açıklanmış olup; adayların deneyim şartına göre 5 katı maaş ödemesi yapılacaktır.

KOSGEB Genel Başvuru Nitelikleri Nedir?

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunlarına haiz olması isteniyor.

Erkek adayların muvazzaf askerlik yaşına gelmemiş olması veya askerliğini tamamlamış olması şartı aranıyor.

Söz konusu ilan için adayların güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri gerekmektedir.

2022/11/24/personel-7.jpg

Kamusal haklarından yoksun ve arşiv ve güvenlik soruşturmasın da olumsuz sonuçlanan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları başvuru da bulunabileceklerdir.

Ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünce ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip ve yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilecek olan adayların başvuruları tercih sebebidir.

Başvuru yapacak olan adayların 2022 Kamu Personeli seçme Sınavından P3 puan türün de en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Microsoft Enterprise ürünlerinde en az 5 yıl deneyim sahibi olunması isteniyor

Eğitim şartı olarak; bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği veya fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden birinden mezun olmaları şartı aranmaktadır.

Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak? Başvuru Tarihleri Açıklandı!

İlana müracaat yapacak olan adaylar başvurularını 13 Şubat 2023 tarihin de yapmaya başlayacaklardır. Adaylar başvurularını 24 Şubat 2023 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvurular e-Devlet üzerinde KOSGEB – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden online olarak yapılacaktır.

2022/12/20/personel-10.jpg

Kamu Personeli Alımı Sınavla Yapılacak!

Sınav sözlü ve uygulamalı olarak tek aşama da yapılacaktır. Mülakata girmeye hak kazanan adaylar 28 Şubat 2023 tarihin de kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Sınav 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek olup; en az 70 puan alan adaylar kurum tarafından başarılı sayılacaktır.