Marmara Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı gerçekleştiriyor

Marmara Üniversitesi personel alımı yapıyor. En az lise mezunu olan vatandaşların bu ilana başvuruda bulunabileceği belirtiliyor.

Marmara Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı gerçekleştiriyor

Sağlık personelleri ve destek personelleri olmak üzere iki farklı kategoriden işçi alımı gerçekleşecek. Kimi meslek dallarında sadece erkek personeller tercih edilirken kimi meslekler için hem kadın hem de erkek personel alımı yapılacak. İlana ait genel ve özel şartlar, son başvuru tarih bilgisi, başvuru şekli ile ilgili detaylar haberimizin içeriğinde.

Marmara Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Detayları

Marmara Üniversitesi 51 personel alımı ilanı için belirlenen son başvuru tarihi 16 Şubat 2023 Perşembe günüdür. 16 Şubat 2023 tarihinin baz alınmasıyla, adayların 35 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. Lise mezunu olmaları beklenmektedir.

Genel beklenti 2022 yılındaki KPSS sınavına girilmiş olmasıdır. Adaylardan minimum puan beklentisi yoktur. KPSS (B) grubu üzerinden en yüksek puana sahip olan adaylardan başlayarak geriye doğru personel seçimi yapılacaktır.

2022/12/07/personel-2.jpg

Sağlık Teknisyenleri için; Tıbbi Laboratuar Alanı, Tıbbi Laboratuar Teknisyenliği bölümlerinden mezun olması istenmektedir.

Hasta Bakım ve Temizliği için; Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı ve Dallarından mezun olması gerekmektedir.

Bahçıvan için; Endüstri Meslek Lisesi veya Teknik Lisesi Bahçelik Alanı ve Dalları, Peyzaj veya Süs Bitkileri bölümünden lise diplomasına sahip olmak.

Isıtma – kalorifer –Kazan personelleri için; Elektrik, Elektronik, Makine veya tesisat bölümlerinden mezun olmak (lise). Mekanik Bakım Mesleki Yeterlilik belgesine sahip olmak tercih sebebidir. MMO veya MEB onaylı olmak üzere kazan operatörü sertifikasına sahip olmak belirlenen şartlardandır.

Şoförler için; ortaöğretimlerin (lise) herhangi bir alanından mezun olmuş olmak. E sınıfı ehliyet sahibi olmak. Şoförlük işinde en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak. SRC-2 belgesine sahip olmak, adaylardan beklenen şartlardır.

Temizlik bölümü için ise sadece herhangi bir ortaöğretim (lise) kurumundan mezun olmuş olmak.

Başvurular, ilanın Resmi Gazete de yayınlanmasının ardından 15 gün boyunca alınmaya devam edecektir. Son başvuru tarihi olarak belirlenen 16.02.2023 tarihini geçmeksizin internet ortamından yapılacak müracaatlar kabul edilecektir. Müracaatın kabul edileceği tek yer Marmara Üniversitesi’ne ait internet sitesidir. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak müracaatlar kabul edilmemektedir.

2022/12/08/personel-4.jpg

Üniversite Personel Alımı Kadro Dağılımı

3 sağlık teknisyeni (kadın ve erkek),

5 hasta bakımı ve temizliği (kadın),

5 hasta bakımı ve temizliği (erkek),

4 bahçıvan (kadın ve erkek),

5 ısıtma – kalorifer – kazan personeli (erkek),

5 şoför (erkek),

6 temizlik personeli (kadın).

18 temizlik personeli (erkek) olmak üzere toplamda 51 personel, Marmara Üniversitesi kadrosuna dahil edilecektir ve İstanbul da çalışacaklardır.