Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı başladı! Sınav şartı olmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı ilanıyla karşımıza çıktı. Bakanlığın gerçekleştirmiş olduğu resmi duyuruya göre sınav şartsız bir şekilde başvurular açılmış bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı başladı! Sınav şartı olmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı 50 personel alımı yapacak. Başvurulara az kaldı. MEB sınav şartsız alımları gerçekleştirecek. Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilana göre MEB kadrolarına alım için ilana çıkıldı.

MEB Memur Alımı Başvuru Şartları

01.01.1988 doğumlu yada daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılan KPSS sınavına 2021 veya 2022 yıllarında katılım sağlamış olmak.

2021 veya 2022 KPSS sınav sonucunun en az 70 olması.

Erkeklerin askerlik ile ilgili işini engelleyici bir durum içerisinde olmaması.

Akıl sağlığının işini sürdürebilirliğine uygun olması.

meb.jpg

Lisans bölümü mezunu olmak ve belirtilen bölümlerden mezun olmuş olmak. İstenen bölümler şunlardır. İstatistik, hukuk, Maliye, İktisat, İşletme, Muhasebe ve Finansman, Elektrik – Elektronik Teknolojisi kabul edilecektir.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri, Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sınıf Öğretmenliği, Rehberlik, Özel Eğitim, Okul Öncesi ve Matematik branş mezunları başvuruları alınacak.

Kimya, Kimya Teknolojisi, Fizik, Fen Bilimleri, Felsefe, Coğrafya, Biyoloji, İngilizce, Fransızca, Arapça ve Almanca bölüm mezunlarından adaylık başvuruları alınacaktır.

6 kadro da yüksek lisans bölümlerine ayrılmıştır. Bu bölümler Ölçme ve Değerlendirme, Eğitim Programları ve Öğretimi, Eğitim Programları ile Program Geliştirme şeklinde belirtilmiştir. Bu bölümlerden tezli yüksek lisans veya doktora yapmış adaylar başvuruda bulunabilecek.

Her adayın yukarıdaki bölümlerden sadece birine başvuruda bulunma hakkı olacak.

personel-10.jpg

Milli Eğitim Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Tarihleri

MEB Uzman Yardımcısı alımı için başvurular henüz başlamadı. Başvuruların kabulü 6 Şubat 2023 günü itibariyle mümkün olacak. 6 Ocak tarihinde açılacak olan başvuru ekranı, 10 Şubat 2023 günüde dahil olmak üzere açık kalacak. 4 günlük sürecin sonunda başvuru alımları sayfası kapatılacak. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar e-Devlet Kapısı’nı kullanacaklar. Millî Eğitim Bakanlığı / Kariyer kapısı işlem basamakları ile başvuru ekranına ulaşılabilecek.

MEB memur alımı için sadece sözlü sınav düzenlenecek. Sözlü sınav şeklinde yapılacak olan giriş sınavına kontenjan sayısının 3 katı (150) aday katılacak. Sözlü olarak gerçekleşecek Giriş Sınavı 6 Mart 2023 ile 17 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak. Sonucunda belirlenecek 50 personel Milli Eğitim Uzman Yardımcılığı departmanına atanacaklar.