Milli İstihbarat Teşkilatı en az lise mezunu personel alacak

Milli İstihbarat Teşkilatı personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı. MİT en az lise mezunu çok sayıda kişiyi işe kabul edeceğini duyurdu. İlanın tüm detayları belli oldu. Alım yapılacak kadrolar ve müracaat koşulları açıklandı.

Milli İstihbarat Teşkilatı en az lise mezunu personel alacak

Milli İstihbarat Teşkilatı, en az lise mezunu adayların başvuru da bulunabileceği personel alımı ilanlarını yayınladı. Yayınlanan ilanlara göre başvuruları online olarak başladı! Koruma ve emniyet memuru, dil uzmanı, istihbarat uzmanı ve mühendis alımı yapacağını duyurdu.

Personel Alımı Başvuru Nitelikleri Nedir?

Koruma ve Güvenlik Memuru Alımı Şartları

Bölüm şartı aranamıyor. Fakat önlisans mezunu olma şartı aranıyor. 26 yaşını tamamlamamış olmak.

Erkekler de 1.75 m, kadınlar ise 1.63 m boyundan kısa olmamak.

Adayların eşgal teşkil edici düzey de dövme veya ameliyat, yanık, yara izi gibi izlerin olması halin de başvurular geçersiz kabul edilecektir.

2022/12/07/personel-10.jpg

Mühendis Alımı Başvuru Şartları

Üniversitelerin lisans düzeyin de elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, bilgisayar, matematik veya fizik mühendisliği bölümlerinden en az birinden mezun olmak. 34 yaşını tamamlamamış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından alım yapılacaktır.

Dil Uzmanı Başvuru Şartları

İspanyolca, Hollandaca ve İtalyanca dilleri için; Yabancı Dil Fakültesi bünyesin de 4 yıl eğitim almış olmak.

İngilizce, Almanca, Fransızca dilleri için ise; üniversitelerin ilgili dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviri bilim, Edebiyat bölümleri veya Eğitim Fakültelerinden mezun olmuş olma gerekiyor.

40 yaşını aşmış adayların başvuruları geçersiz kabul edilecektir.

2022/12/08/personel-4.jpg

İstihbarat Uzmanı Başvuru Şartları

Herhangi bir bölümden mezun olmak ve 35 yaşını tamamlamamış olmak şartı aranıyor. İngilizce dilin de Yabancı Dil Sınavından en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

4 Branş Başvuru Ekranı Açıldı! Başvuru Linki Verildi!

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar için başvuru ekranı açılmıştır. Adaylar Milli İstihbarat Teşkilatı resmi internet sitesi üzerinden veya aşağı da vermiş olduğumuz başvuru linki üzerinden kendine uygun olan branşa başvuru da bulunabileceklerdir. Yılın her günü ve her saati başvuru ekranı açık olmaktadır ve kurum personel ihtiyaçları doğrultusun da başvuruları değerlendirmeye almaktadır.

Başvuru ekranı