Mülakat şartı yok! Kültür Bakanlığı 171 personel alımı yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için kolları sıvadı. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre 171 kişi istihdam edilecek. Alım yapılacak kadrolar belli olurken, alımlarda mülakat şartı olmayacağı belirtildi.

Mülakat şartı yok! Kültür Bakanlığı 171 personel alımı yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapacak. 35 farklı şehirde olmak üzere 171 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvurular az önce başladı. Bakanlık sözleşmeli personel alımı için kontenjan dağılımı ve şehir listesi belli oldu.

35 Şehirde 171 Personel Alımı Yapılacak!

Başvurular Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Buna göre başvurular " 29 Büro Personeli, 54 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Şoför, 83 Temizlik Personeli " kadrolarına gerçekleştirilcek.

Alım yapılacak şehirler ise " Ankara , İstanbul , İzmir , Afyonkarahisar , Batman , Bingöl , Bitlis , Bolu , Burdur , Denizli , Eskişehir , Gümüşhane , Hatay ,Kars , Kayseri , Konya , Kütahya , Muğla , Samsun , Sivas , Şırnak , Van , Ağrı , Antalya , Çanakkale , Edirne , Uşak , Bursa , Erzurum , Kastamonu , Mersin , Tokat , Yozgat , Zonguldak , Adana " şehirlerinde personel alınacak.

kutuphane-6.jpg

Mülakat Yapılmayacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için herhangi bir Mülakat yapılmayacak. Adayların KPSS'den almış oldukları KPSS puan sırası ele alınacak oluo en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralamaya göre sonuçlar açıklanacaktır.

Ayrıca ASİL olarak 171 aday belirlenecek olup YEDEK olarak ta kadro sayısının 3 katı aday belirtilecektir.

KPSS En Az 60 Puan Almış Olmak Şartı Aranacak!

Başvuruda bulunacak olanların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94i Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvuru Süreci Başladı!

Adayların beklediği başvuru süreci başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan için süreç az önce başladı. Buna göre Başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda gerçekleştirebilecektir. Başvuru için aşağıdaki bilgileri kullanarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

kutuphane-5.jpg

Başvuru Tarihleri: 23 Ocak 2023 - 06 Şubat 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim

Başvuru Adımları Nedir?

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak sisteme e-Devlet şifresi ile giriş yapınız. Sonrasında başvuru için "Yeni Başvuru " seçeneği ile ileyeceksiniz ve ilanı tekrar inceledikten sonra kontenjan ekranı ve şehir tercih ekranına ulaşacaksınız. Buradan başvurusunuzu tamamlayacaksınız.