OGM personel alımı başlıyor! Başvuru şartları açıklandı

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı çok yakında başlayacak. OGM bünyesinde faaliyet göstermek üzere çok sayıda orman muhafaza memuru işe kabul edilecek. Peki ya başvuru şartları neler? Tüm detaylar açıklandı...

OGM personel alımı başlıyor! Başvuru şartları açıklandı

OGM memur alımı gerçekleştirecek. Az önce yapılan duyuruya göre OGM bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 1128 kişilik kadro ile Orman Muhafaza Memuru alımı yapılacak. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci 20 Aralık 2022 tarihi ile yayımladığı duyuruya göre 2023 yılı içerisinde 1128 Orman Muhafaza Memuru alınacak. Bu kapsamda ilan detayları ve şartları gelmeye başladı.

1128 Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapılacak!

Orman Genel Müdürlüğünden gelmiş olan duyuru ile Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 1128 kişilik boş kadro ile Orman Muhafaza memuru alınacak. Söz konusu alım hakkında resmi duyuruya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

2022/11/26/orman-7-001.jpg

Orman Muhafaza Memuru Başvuru Şartları Nedir?

OGM adaylardan öncelikle genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları talep edecektir. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Ne Olacak?

  • Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak ve Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak.
  • 2022 yılında yapılmış olan Kamu personeli seçme sınavından ön lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 65 puan almış olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

2022/12/02/orman-5.jpg

Başvurular Ne Zaman Alınacak?

Orman Muhafaza Memuru alımı başvurusu Ocak ayında başlayacaktır. Yapılmış olan duyuru ile de ilanın tarihi açıklanmıştır.

Orman Muhafaza Memuru Maaşları Ne Kadar

Orman Genel Müdürlüğünde görev yapacak adayların merak ettiği bir konu da Maaşları oldu. Bu kapsamda Orman Muhafaza Memuru maaşları mezuniyet ve çeşitli etkenlerden dolayı 6 - 7 Bin TL arasında değişmektedir.