Orman Bakanlığı ilkokul mezunu personel alımı yapıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı gerçekleştiriyor. 18-41 yaş arası vatandaşların başvuruda bulunabileceği ilanda çok sayıda kişi işe alınacak. En az ilkokul mezunları başvuru yapabilecek.

Orman Bakanlığı ilkokul mezunu personel alımı yapıyor!

En az öğretim seviyesi şartına alışık olduğumuz kamu ilanlardan farklı olarak, bu ilanda en yüksek eğitim seviyesi şartı ile karşılaşmaktayız.

En az ilkokul mezunu olmayan adayların başvuramayacağı gibi, liseden fazla düzeyde öğrenim görmüş adaylar da bu ilana başvuramamaktadır. Belirli bir süreliğine 2 işçi alımının yapılacağı işçi ilanına yaş sınırı ile ilgili de şart getirilmiştir. Çalışma süresi yıllık bazda en fazla 5 ay 29 günü kapsamaktadır. Başvuru alımları ise bugün bitiyor. Ayrıntılar haberimizde.

Tarım İşçisi Olmak için İstenen Şartlar Nelerdir?

Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak.

41 yaşına girmemiş olmak.

2022/11/26/orman-7-001.jpg

Erkeklerin askerlik durumlarının yapıldı ya da muaf şeklinde olması, çalışmasını engelleyecek durumda bulunmaması istenmektedir.

Affa uğranmış dahi olsa kasıtlı işlenen suçlardan dolayı 1 yıl ya da fazla süre ile hapis cezası almamış olmak.

Eğitim seviyesi bakımından; en az düzeyde ilkokul mezunu olmak, en üst düzeyde ise lise mezunu olmak.

Antalya ilinde ve Muratpaşa, Döşemealtı, Kepez veya Serik ilçelerinin birinde ikamet ediyor olmak şartları bildirilmiştir.

İŞKUR İşçi Alımı ile İlgili Genel Bilgiler

Başvuru tarihleri 13 Şubat 2023 ile 17 Şubat 2023 tarihleri arası olarak bildirilmiştir. E-devlet üzerinden başvurular için 17.02.2023 günü son gün olup, İŞKUR üzerinden 3 gün daha uzatmalı başvuru süreci devam edecektir. Bu yöntem ile yapılacak başvurular 20 Şubat tarihi de dahil olmak üzere devam edecektir.

2023/01/30/orman-12.jpg

İŞKUR üzerinden başvuruda bulunmak isteyen adaylar İŞKUR internet sitesinde yer alan iş ilanları alanına erişim sağlamalıdır. İŞKUR İlan No: 00007322360 yazılmalıdır. Sadece İŞKUR ilan numarası alanına bildirdiğimiz sayının yazılması ve arama kutucuğuna tıklanması ile ilgili ilan açılmaktadır. Açılan sayfadan e-devlet girişi yapılarak ilana başvuruda bulunabilmektedir. İlana başvurulabilmesi için, profil statünüzün aktif olması gerektiğini hatırlatırız.