Orman Genel Müdürlüğü 1.128 işçi alımı yapıyor! 14.000 TL maaş verilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü toplamda 1.128 işçi alımı gerçekleştiriyor. OGM 14.000 TL maaş imkanıyla çok sayıda işçiye istihdam sunacak. Başvuru şartları belli oldu.

Orman Genel Müdürlüğü 1.128 işçi alımı yapıyor! 14.000 TL maaş verilecek

Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinde yer alan ‘Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Sınav Şartı’ başlıklı maddesine istinaden sözlü ve uygulamalı sınavla sözleşmeli personel pozisyonunda 1128 personel (orman muhafaza memuru) alınacak. Detaylar haberde.

Orman Muhafaza Memuru Adaylarından İstenen Şartlar

2022 yılında düzenlenen KPSS sınavına girmiş olmak ve bu sınavın P93 puan türüne göre en az 65 puan almış olmak.

Devlet memurları Kanunu’nun içeriğinde yer alan hükümleri sağlıyor olmak.

2022/11/26/orman-2.jpg

Önlisans mezunu olmak. Kabul edilecek olan önlisans bölümleri şunlardır. Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı, Orman İşletmeciliği, Orman Ürünleri, Ormancılık ve Orman Ürünleri, Ormancılık, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Budama ve Aşılama, Fidan ve Fidecilik, Fidan Yetiştirme bölümlerinden mezun olan adaylar, diğer şartları da sağlıyor olmaları durumunda bu ilana başvuruda bulunabilmektedir.

Memur Alımı için Başvuru Tarihleri

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yürütülmekte olan personel alımlarına ilişkin başvurular 26 Ocak 2023 Perşembe günü itibariyle alınmaya başladı. 06.02.2023 Pazartesi gününe kadar başvuru süreci devam edecek. 2023 yılı Şubat ayının 6’ıncı günü saat 23:59 itibariyle başvuru işlemleri sona erecek. Başvuru işlemleri e-Devlet şifresi ile gerçekleştirilebilecek. Elektronik ortamda başvurularını gönderen adaylar arasından 1128 personel alımı yapılacak.

Kimlik bilgileri, adli sicil, mezuniyet belgesi, KPSS puanı, askerlik bilgileri e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı ile otomatikman alınacaktır. Adayların harici bir şekilde bu evrakları toplamasına gerek kalmayacaktır.

2022/12/02/orman-5.jpg

Personel Alımı için Sınav Merkezleri

Sözlü ve uygulamalı olarak yapılacak sınava, ataması yapılacak kadro sayısının (1128), 4 katı kadar (4512) aday katılacak. Sınav merkezlerinin kurulması konusunda belirlenen şehirler İzmir, Adana, Mersin, Antalya ve Muğla olup, 5 (beş) şehirde planlanmaktadır. Belirlenen şehirlerin dışında harici sınav merkezinin açılması durumunda, kurumun internet sitesinde duyuru şeklinde yayınlanarak, adaylar bilgilendirilecektir