Orman Genel Müdürlüğü 16.500 Personeli Almak İçin Başvuru Tarihini Açıkladı mı?

Orman Genel Müdürlüğü'nden gelen iş ilanı sonrasında KPSS şartı aranıyor mu? OGM'nin personel alımındaki son dakika gelişmeleri belli oldu. Güncel olarak OGM personel başvuru tarihleri ve dahası da açıklandı. İşte detaylarıyla beraber KPSS ve eğitim durumunun şartlara olan etkisi...

Orman Genel Müdürlüğü 16.500 Personeli Almak İçin Başvuru Tarihini Açıkladı mı?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımları için düğmeye bastı. OGM'nin alacağı personel sayısı 16.500 olarak açıklanmıştı. Üstelik başvuru şartları için de bilgi paylaşımında bulunuldu. Öte yandan kadrolar hakkında da bilgi verildi.

Orman Genel Müdürlüğü'nde personel alımları başlıyor. Başvuruların hangi tarihte başlayacağı ve sona ereceği merak edildi. Yıl sonu bitmeden alımlarda önemli bir yol kat edilmesi bekleniyor. Öte yandan hangi kadrolar için alımlar gerçekleşecek ve pozisyon dağılımı nasıl olacak sizler ile paylaşıyoruz.

OGM, 4 ayrı kadroda toplam 16 bin 500 personel alımı yapacak. Başvuru şartları duyurulurken, müracaat sürecine ilişkin ilk detaylar belli oldu. İşte ayrıntılar...

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 16500 yeni kadrolara personel alımı yapacak. OGM işçi, memur, personel atama başvuruları 2022 yılı itibarıyla başlaması için beklenti arttı. Açıklanan 16 bin 500 OGM güncel kadro dağılımı ve tüm kontenjanlara dair detaylarla adayların taleplerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı

Orman Genel Müdürlüğü OGM için açıklanan 16 bin 500 kadroya başvurular 2022 sonuna kadar başlaması için beklenti yüksek! Adaylar açıklanan kadrolara başvuruların fazla sürmeden başlatılmasını talep ediyor.

Yaş itibarıyla birçok unvanda olduğu gibi adaylar sürecin uzamamasını bekliyor. Yaş engeline takılmamak adına 100 OGM’de atama bekleyen 100 binlerce aday ilk ilanın gelmesine odaklandı.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru

Orman Genel Müdürlüğü için açıklanan 16 bin 500 kadro dağılımı şu şekildedir:

10000 kadroya yangın işçisi alımı,

5000 kadroya muhafaza memuru alımı,

1000 kadroya orman mühendisi alımı ile 500 kadroya da tekniker alımı açıklanmıştı. Şimdi sıra ilan sürecinde.

OGM 5000 personel alımı (Orman Muhafaza Memuru)

10 bin yangın işçisi alımından sonra adaylar en çok atama yapılacak ikinci unvan olan orman muhafaza memuru atamasını uzun süredir bekliyor. Tüm kadrolara başvurular ayrı ayrı olacağından gerek işçi ve diğer kadrolara başvurular gerekse OGM 5 bin orman muhafaza memuru alımı başvurusunun hemen yayımlanması haklı olarak isteniyor.

OGM personel alımı 2022 başvuru süreci

KPSS adayı lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar OGM’de başvuruların gecikmeden hemen başlatılması için gün sayıyor.