Orman Genel Müdürlüğü 54 ilde personel alımı başladı! Başvuru şartları açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Orman Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. 54 ilde gerçekleştirilen alımlarda yüzlerce kişi işe kabul edilecek. İllere göre kontenjan dağılımı belli oldu.

Orman Genel Müdürlüğü 54 ilde personel alımı başladı! Başvuru şartları açıklandı

Personeller, Devlet Memurları Kanunu’nun ‘Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasları’ doğrultusunda işe alınacak. Sözleşmeli olarak Orman Genel Müdürlüğü kadrosuna katılacak olan 249 memur, orman mühendisleri arasında seçilecek.

Aday Müracaatı için İstenen Şartlar

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. Maddesinde yer alan hükümlere uygunluk gerekiyor.

2022 yılı KPSS sınavına girmiş olmak ve sonucunda en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

Orman Mühendisliği, lisans bölümü mezunu olunması isteniyor.

Sözleşme yapmaya hak kazanan adaylardan ‘Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir’ ibaresi taşıyan, tam teşekküllü hastaneden alınmış belge istenecektir.

2022/11/26/orman-2.jpg

OGM 54 İldeki Personel Alımı İlanı Başvuru Aşaması ve Tarihler

OGM tarafından açılan ilana başvurular başladı. 15 Ocak 2023 Pazar günü ile kabul edilmekte olan başvurular, 25 Ocak 2023 Çarşamba gününe kadar sürecek. Toplamda 10 günü kapsayan başvuru süreci dolduğunda başvurular hiçbir şekilde kabule edilmeyecek. Müracaat işlemleri sadece elektronik ortamda yapılabilmektedir.

İlana başvurmak isteyen adayların, en geç 25 Ocak 2023 Pazar günü, saat 23:59’a kadar başvuru işlemelerini tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru şekli ise Kariyer Kapısı üzerinden olacak. Adaylar e-Devlet üzerinde Orman Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım basamaklarını takip ederek başvuru ekranına ulaşabilmekte.

Adayların kimliği, mezuniyeti, KPSS puanı, adli sicil bilgisi, askerlik durumu ile ilgili tüm gerekli bilgileri e-Devlet sistemi üzerinden ilgili kurumların servisleri aracılığı ile temin edilebilmektedir. Bu sebeple başvuru sırasında adaylardan bu belgeler istenilmeyecektir.

Başvuru işlemi sırasında sunulan bilgileri doğruluğundan adaylar sorumlu tutulacaktır. Yanlış veya eksik bilgi sunulması durumunda sorumluluk adaylara yüklenecektir.

2022/11/26/orman-7.jpg

Sözlü ve Uygulamalı Sınava Kaç Kişi Alınacak?

2022 KPSS sınavına ve bu sınavın P3 puan türüne göre liste oluşturulacaktır. En yüksekten başlayıp geriye doğru alınacak olan personel sayısının (249), dört (4) katı kadar (996) aday bu listenin içerisinde yer alacak. Listeyi oluşturan adaylar yazılı ve sözlü sınava çağırılacak. Adaylar sınavlara Ankara ilinde yer alan Orman Genel Müdürlüğü’nde katılacaktır.