Orman Genel Müdürlüğü duyurdu! Birçok şehirde personel alımları başlıyor

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı duyurusu yaptı. OGM tarafından yapılan açıklamaya göre Antalya, Balıkesir, Bursa, Bilecik, İzmir, Manisa ve Muğla'da alımlar başlayacak. Başvuru şartları belli oldu...

Orman Genel Müdürlüğü duyurdu! Birçok şehirde personel alımları başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü personel alımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Çok yakında başvuruların açılacağı öğrenilirken, taşra teşkilatlarında orman mühendisi kadrolarında birçok kişinin istihdam edileceği öğrenildi.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı kontenjan sayıları

OGM'den gelen açıklamaya göre orman mühendisi kadrolarında toplamda 22 kişi işe kabul edilecek. Antalya, Balıkesir, Bursa, Bilecik, İzmir, Manisa ve Muğla illerinde alımlar yapılacak. İllere göre kontenjan dağılımı belli oldu. Kontenjanlar şu şekilde açıklandı:

2022/11/25/orman-4.jpg

EK-1
UNVAN: MÜHENDİS
TEŞKİLATI: TAŞRA
SINIFI: THS
DERECE: 5
İLİADET
ANTALYA4
BALIKESİR2
BURSA4
BİLECİK2
İZMİR2
MANİSA4
MUĞLA4
TOPLAM22

OGM personel alımı başvuru şartları

Orman Genel Müdürlüğü 2020 KPSS puanı esas alınarak çok sayıda kişiye iş fırsatı tanıyacak. OGM'nin açıkladığı başvuru şartları şu şekilde belirtiliyor:

orman-7.jpg

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

b) Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

c) 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.

ç) Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

d) İlanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “atama işlemleri yapılarak göreve başlatılmış olsalar bile" atamaları iptal edilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.