Orman Genel Müdürlüğü memur alımı başvuruları açılıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyet sürdüren Orman Genel Müdürlüğü memur alımı gerçekleştirecek. Yapılan duyuruya göre alımlar 2023'ün başında tamamlanacak. Orman muhafaza memuru ve orman mühendisi kadrolarında alım yapılacak.

Orman Genel Müdürlüğü memur alımı başvuruları açılıyor!

Orman Genel Müdürlüğü duyurdu... OGM tarafından yapılan açıklamaya göre 1.350 memur alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şartları ve tarihleri ortaya çıktı!

Orman Genel Müdürlüğü 2023 yılında 1100 tane Muhafaza Memuru 250 tane Mühendis olmak üzere toplamda 1350 tane personel alımı yapacağını açıkladı.

KADRO VE KONTENJAN DAĞILIMI 

1100 Orman Muhafaza Memuru ve 250 Orman Mühendisi alımı Orman Genel Müdürlüğü tarafından kesinleştirildi ve en kısa sürede yayınlanması bekleniyor. 

BAŞURU ŞARTLARI

Orman Genel Müdürlüğü bünyesine istihdam edilmek üzere alınacak olan personel alımı için genel başvuru şartları şu şekilde belirlenmiştir; 

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak.

KPSS ŞARTI VAR MI?

Orman Genel Müdürlüğünün yayınlayacak olduğu personel alım ilanında KPSS şartı aranacak. Ön lisans adaylar için KPSS P93 puan türünden en az 65 puan almak gerekecek. Lisans mezunları için KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak istenecektir.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN ÖZEL ŞARTLAR

Orman Muhafaza Memuru alımı için özel şartlar şu şeklidedir;

  • Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak
  • Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak şartları aranacaktır.

Orman Mühendisi alımı için özel şartlar;

  • Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümünden mezun olma şartı aranmaktadır.

BAŞVURU TARİHLERİ

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere alınacak olan 1350 adet personel ilanı için henüz başvuru tarihleri açıklanmamıştır. Önümüzdeki günlerde başvuru tarihleri ile birlikte ilanında yayınlanacağı düşünülmektedir.