Orman Genel Müdürlüğü Orman Muhafaza ve Kamu Personeli Alımını Duyurdu

Orman Genel Müdürlüğü, kadrolarına yeni alım yapacağını duyurdu. 16.500 kişi çeşitli bölgelerde görev yapabilecek. Yayınlanan bilgilere göre kontenjanlar da belli oldu. 16.500 personelin farklı bölgelerde istihdamı sağlanacak. OGM'nin resmi internet sitesine bakarak kontenjanlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü Orman Muhafaza ve Kamu Personeli Alımını Duyurdu

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yayımlanan duyuruya göre farklı unvanlarda görevlendirilmek üzere 16500 Orman Muhafaza ve Kamu Personeli alımı yapılacak. Genel Müdürlük resmi web sitesi üzerinden yayımlanmış duyuru metnine bakacak olduğumuzda 4 farklı kadrodan 16.500 personel alınacak.

OGM Kamu Personel Alımı Unvan ve Kontenjanları

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış duyuruya göre; 10.000 Orman Yangın İşçisi, 5.000 Orman Muhafaza Memuru, 1.000 Orman Mühendisi, 500 Tekniker olmak üzere 4 farklı unvanda toplam 16.500 personel alımı gerçekleştirilecek.

OGM Personel Alımı Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan personel alımları için başvuruların ne zaman alınacağı henüz bilinmiyor. Yayımlanan resmi duyuruya göre 16.500 personel alımı yapılacağı belli oldu. OGM bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlar tarafından konuya ilişkin detayların açıklanması bekleniyor.
Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş Lise, Önlisans ve Lisans mezunu adaylar Orman Genel Müdürlüğü tarafından başvuruların gecikmeden başlatılması için gün sayıyor. Genel Müdürlük tarafından yayımlanan duyurular neticesinde 16.500 kadro için başvuruların 2022 sonuna kadar başlatılması bekleniyor.

İSTENEN BELGELER

1.    Dilekçe, (EK-3_Dilekçe_Örneği)

2.    Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

3.    Mezun Belgesi veya Geçici Mezuniyet Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir)

4.    28/09/2022 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir)

5.    Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir)

6.    İlgili KPSS Puanını Gösteren Sınav Sonuç Belgesi (ÖSYM sisteminden alınacaktır.)

7.    27.08.2022 tarihinde ilan edilen 2022 Yılı Sözleşmeli Personel Alım İlanının Genel Şartlar" başlığının altında yer alan şartların kontrolünün tespiti için E-devlet sistemi üzerinden alınan Sigortalılık Tescil ve Hizmet Kaydı, (Barkotlu belge olarak alınması gerekmekte olup İşyeri Unvan Listesinin de bulunmasına dikkat edilecektir.)