Orman Genel Müdürlüğü personel alımı! Binlerce kişi istihdam edilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki Orman Genel Müdürlüğü personel alımı yapmaya devam ediyor. 3500 kişinin işe kabul edileceği ilanda başvuru şartları belli oldu. KPSS şartı ve yaş sınırı gibi merak edilen detaylar paylaşıldı.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı! Binlerce kişi istihdam edilecek

Orman Genel Müdürlüğü 3.500 orman muhafaza memuru alımı ile karşımıza çıktı. Başvuru şartları hakkında ilk bilgiler paylaşıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Orman genel Müdürlüğü ( OGM ) 2022 yılı Memur alımı ve personel alımı faaliyetleri başlayacak. 2022 yılı Ön Lisans KPSS sonuçlarının açıklanması ile de beklentiler arttı. 2022 yılı bitmeden ilan yayımlaması beklenen orman Genel Müdürlüğü Memur alımı detayları nelerdir? hangi Kadrolarda Memur veya Personel alımı yapılacak? Orman Muhafaza Memuru Alımı yapılacak mı?

OGM Memur Alımı Yapacak Mı?

2022 yılında Memur Alımı ve personel alımı faaliyetlerine devam eden Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere çeşitli pozisyonlarda olmak üzere Memur Alımı ilanları yayımladı. Ancak alımlar 2022 yılı KPSS Puanına göre yapılmaktaydı. 2022 yılı KPSS Sonuçlarının açıklanması ile birlikte yeni ilanlar beklenmeye başlandı. Yeni ilan yayımlanacak.

3500 Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapılacak Mı?

Orman Muhafaza Memuru alımı için 5000 Kişilik kadro istihsas edilmişti. Ancak bunun sadece 1500 kişilik olanı yayımlanmıştı ve geriye kalan 3500 kişilik kadro ertelenmişti. Büyük ihtimalle Bakanlık 2022 Ön Lisans KPSS sonuçlarını bekledi. Buna göre her an 3500 Orman Muhafaza Memuru Alımı yapılması bekleniyor.

OGM orman Muhafaza Memuru Alımı Şartları Ne Olacak?

OGM adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arayacak. Ayrıca,

  • 2022 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden en az 65 puan almış olmak,
  • Üniversitelerin iki yıllık ön lisans bölümlerinin Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak,
  • Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak,

şatları aranacak.

16.500 Personel Alımı Yapılacak Mı?

Bakanlığın geçtiğimiz yıl yaptığı duyuru sonucunda 16 bin 500 personel alımı yapılacağını bildirmişti. Bu kapsamda alımların,

  • 10.000 yangın işçisi,
  • 5.000 muhafaza memuru,
  • 1.000 orman mühendis,
  • 500 tekniker

kadrolarında yapılacağı bildirilmişti. Ancak duyurudan sonra bir çok alım ilanı yayımlandı ve 16500 kişilik kadrodan geriye sadece 3500 Orman Muhafaza Memuru alımı kaldı.