Orman Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor! Sınav şartı yok

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte Orman Genel Müdürlüğü farklı kadrolarda çok sayıda personel alımı yapıyor. Başvuru şartları belli oldu!

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor! Sınav şartı yok

İş arayan vatandaşlar için müjdeli haber Orman Genel Müdürlüğü'nden geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren OGM çok sayıda personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Sınavsız bir şekilde adayların başvuruda bulunabileceği ilanda hem erkek hem de kadın vatandaşların başvuru yapabileceği belirtildi. Alım yapılacak olan pozisyonlar netlik kazandı. Müracaat sürecine ilişkin tüm ayrıntılar aktarıldı.

Resmi Gazete'de yayımlandı

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı Resmi Gazete aracılığıyla duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre KPSS (B) grubu puan sıralaması ile adayların başvurularını gerçekleştirebileceği öğrenildi.

Orman Genel Müdürlüğü hangi kadrolarda alım yapacak?

OGM'den gelen açıklamaya göre şoför, temizlik personeli, avukat, koruma ve güvenlik görevlisi kadrolarında alım yapılacak. Toplamda 338 kişi işe kabul edilecek.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları çevrim içi olarak yapılamayacak. Bunun yerine adaylar Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi No:8/1 06560- Yenimahalle / ANKARA adresine bizzat giderek başvurularını tamamlayacak.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki belgeleri tamamlayarak yukarıda yer alan adrese iletecek:

  • Dilekçe, (EK-3_Dilekçe_Örneği)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
  • Mezun Belgesi veya Geçici Mezuniyet Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir)
  • 28/09/2022 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir)
  • Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir)
  • İlgili KPSS Puanını Gösteren Sınav Sonuç Belgesi (ÖSYM sisteminden alınacaktır.)
  • 27.08.2022 tarihinde ilan edilen 2022 Yılı Sözleşmeli Personel Alım İlanının “Genel Şartlar" başlığının altında yer alan şartların kontrolünün tespiti için E-devlet sistemi üzerinden alınan Sigortalılık Tescil ve Hizmet Kaydı, (Barkotlu belge olarak alınması gerekmekte olup İşyeri Unvan Listesinin de bulunmasına dikkat edilecektir.)
  • 6 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş)
  • Sağlık raporu, “Görevini devamlı yapmasında akıl hastalığı bulunmadığına" dair Ruh Sağlığı ve Hastalıkları hekimlerince verilen Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu.