Orman Genel Müdürlüğü'nden 1613 personel alımı! Bakan Vahit Kirişçi duyurdu

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) için 1613 personel alımı gerçekleştirileceğini açıkladı. Hangi kadrolarda alım yapılacağı açıklanırken, başvuru şartları hakkında da tüm detaylar duyuruldu.

Orman Genel Müdürlüğü'nden 1613 personel alımı! Bakan Vahit Kirişçi duyurdu

Orman Genel Müdürlüğü bünyesin de 2022 yılı bitmeden ikinci ilan geldi. 2023 yılı kamu personeli alımı kapsamın da bakanlık bünyesin de 1613 kamu personeli alımı yapılacağı kamuoyu ile paylaşıldı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi resmi sosyal medya hesabı üzerinden personel alımı müjdesini verdi. Kamu personeli alımların da başvuru şartları neler olacak? Başvurular nasıl yapılacak?

Konuya ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi:

“Orman Genel Müdürlüğümüzün merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2023 yılı Ocak ayı içerisinde;

Çeşitli branşlarda bin 482 sözleşmeli personel alımı ve 131 geçici orman işçisi olmak üzere toplam 1613 personel alımı gerçekleştireceğiz.

Allah devletimize, milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin, hayırlı uğurlu olsun.” açıklamaların da bulundu.

ogm.jpg

Orman Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Bakan Vahit Kirişçi tarafından 1613 kamu personeli alımı yapılacağı müjdelendi. Fakat başvuru kılavuzu henüz yayınlanmadı. Başvuru kılavuzunun bu hafta içerisin de ÖSYM tarafından yayınlanması bekleniyor. Güncel ve doğru haber için bizi takip edebilirsiniz!

Kadro Dağılımı Açıklandı!

Orman Genel Müdürlüğü Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre: "1613 personelin 1128'i orman muhafaza memuru, 249'u orman mühendisi, 23'ü destek personeli, 17'si orman endüstri mühendisi, 14'ü büro personeli, 12'si harita mühendisi, 9'u avukat, 9'u koruma ve güvenlik görevlisi, 6'sı inşaat mühendisi, 6'sı makine mühendisi, 4'ü elektrik elektronik mühendisi, 3'ü tekniker, 2'si bilgisayar mühendisi ve 131'i geçici orman işçisi olarak istihdam edilecek." şeklinde açıklama yapıldı.