PTT 55.000 personel alımı yapacak! 81 ilde alımlar gerçekleşecek

İş arayan vatandaşlar için müjdeli haber verildi. PTT personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı. 55.000 kişinin istihdam edileceği ilanda alım yapılacak kadrolar ve başvuru şartları belli oldu.

PTT 55.000 personel alımı yapacak! 81 ilde alımlar gerçekleşecek

PTT’den gelecek haberi vatandaşlar dört gözle beklerken koronavirüsle beraber ortaya çıkan pandemi süreci boyunca PTT personel alımlarına ara verildiği bilgisi verildi. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT), personel alımı son zamanların en çok merak edilen konular başvuru şartları ve evraklar haberimizde.

SEÇİMLERDEN ÖNCE ALIMLAR BAŞLAYACAK

PTT üzerinden alımların yapılacağı bilgisi verilirken şoför ve güvenlik görevlisi ile temizlik personel alımı yapılacağı belirtildi ve özel şartların olduğu bilgisi paylaşıldı. Türkiye genel seçimlerinden önce yapılacağı bilgisi verildi. İşte alım yapılacak kadrolara göre gerekli şartlar haberimizde.

2022/11/24/ptt-6.jpg

POSTACI ALIMI

-6 aydan fazla hapis yatmamış olmak

-Erkek adayların askerlik ile ilişkisi olmaması gerekir

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı almıyor olmaları.

GENEL ŞARTLARI

-5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince uygun olmak

-TC vatandaşı olmak

-18 yaşından büyük olmak

2022/12/20/ptt-3.jpg

-5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler içerisinde hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşılık olarak suç işlenmemiş olması.

-Engelli personel çalıştırılmasına dair mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla akıl hastalığının olmamasıyla beraber engelin yer almaması.

-Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğünün olmaması.

-Sosyal güvenlik kurumu üzerinden emekli olmamak.