PTT personel alımı başlıyor! 81 ilde alımlar yapılacak

PTT personel alımı için beklenen açıklamayı yaptı. 81 ilde yapılacak alımlarda binlerce kişiye iş fırsatı sağlanacak. Başvuru şartları duyuruldu.

PTT personel alımı başlıyor! 81 ilde alımlar yapılacak

PTT 2023 personel alımı için heyecan ayyuka çıktı. KPSS şartı yok 7’den 70’e işçi alımı müjdesi geliyor. Devlet kurumlarındaki kadro açığı sebebiyle çalışan ihtiyacının artmasıyla paralel olarak Türkiye’nin en köklü ve eski kurumlarından olan PTT 2023 personel alımı gerçekleştirecek. Geçtiğimiz senelerde de ihtiyaca göre kadro açan PTT; güvenlik görevlisi, avukat, postacı, gişe görevlisi, büro personeli, temizlik görevlisi ve şoför pozisyonlarında alımlar yapmıştı. Bu sene de vatandaşlar PTT işçi alımı ile ilgili başvuru sürecini dikkatle takip ediyorlar.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

PTT personel alımı için güncel şartlar henüz belli olmasa da genel şartlar şu şekilde:

ptt-5.jpg

1) Türk vatandaşı olmak,

2) On sekiz yaşını tamamlamış ve sınav günü itibariyle otuz altı yaşından gün almamış olmak,

3) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,

4) Sabıka kaydı olmamak,

5) Atanacağı pozisyon için belirlenen öğrenim şartını karşılamak,

6) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

Özel başvuru şartları açılan ilana göre değişkenlik gösterecek. PTT tarafından yayınlanacak ilan ile beraber alım yapılacak kadrolar açıklanacak. PTT iş başvurusu yapmak isteyen adayların kurumun kendi web sitesindeki iş başvuru formunu doldurup ön başvuru yaptıktan sonra PTT müdürlüklerine müracaat edip kod oluşturarak PTTKEP hesabı açması gerekiyor. Daha sonra gerekli belgeleri toplaması, başvuru ücretini yatırması gerekiyor. Bazı kaynaklara göre PTT 2023 personel alımı 24 Mayıs seçimlerinden önce gerçekleşecek. İş arayan vatandaşlarımızın meraklı bekleyişi devam ediyor.