PTT'den KPSS şartsız personel alımı için beklenen açıklama! Başvuru şartları belli oldu

PTT personel alımı ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Binlerce kişinin istihdam edileceği ilanda başvuru şartları belli oldu. Vatandaşların KPSS şartı olmadan başvuruda bulunabileceği söylendi.

PTT'den KPSS şartsız personel alımı için beklenen açıklama! Başvuru şartları belli oldu

Devlet Kurumları içeriğinde yer alan açık kadroların bulunması, aynı zamanda personel eksikliğinin yeni çalışan atanması zorunluluğunu getirmesi sonucu PTT yeni işçi alımları gerçekleştireceğini bildirdi. PTT kadrosu 2023 yılı için hazırlıklara başlıyor. Geçtiğimiz yıllar çerçevesinde konu ele alındığında, Türkiye’nin eski kurumlarından olan PTT; güvenlik görevlisi, gişe görevlisi, temizlik görevlisi, postacı, şoför ve avukat personellerini işe alınmıştı. İhtiyaca göre oluşturulan açık kadro listesinin bu sene, geçen yıla oranla daha fazla sayıda olacağı düşünülmekte. Gözler şimdi 2023 PTT işçi alımı ile ilgili haberlerde!

PTT Personel Alımı Esnasında Aranan Genel Şartlar Nelerdir?

PTT personel alımı ilanı 2923 yılı için yayınlanmadı. Ancak PTT tarafından gerçekleştirilen ilanlarda kurumun ele aldığı genel şartlar her yıl süre gelmekte olup şu şekildedir.

2022/11/24/ptt-6.jpg

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adaylar arasından seçim yapılıp personeller alınmaktadır.

18 yaşını doldurmuş olmak 35 yaşını doldurmamış olmak.

Kamu haklarını kullanabilme konusunda herhangi bir kısıtlamanın olmaması şartı aranmaktadır.

Sabıka kaydı temiz olan adaylar dikkate alınmaktadır.

Adayların, atanacakları pozisyonda belirtilmiş olan en az öğrenim şartını yerine getirmiş olmaları gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu emekli ya da yaşlılık maaşı almıyor olunması gerekmektedir.

Yukarıda bildirilen maddeler PTT Kurumu’nun genel personel alım şartları olmak ile birlikte her sene pozisyona göre özel şartlar da eklenmektedir. PTT’den gelecek olan güncel personel alım ilanı ile birlikte kadrolar netlik kazanacak. Kadroların netliğe kavuşması ile birlikte özel şartlar da bildirilmiş olacak.

2022/12/20/ptt-3.jpg

PTT Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

PTT tarafından açılan personel iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların, kuruma ait kendi internet sitesine erişim sağlamaları gerekmektedir. PTT web sayfası içeriğinde bulunan ‘iş başvuru formu’ aday tarafından doldurulmalıdır. Bu işlem ile ön başvuru sağlanmış olur. Ardından başvuru formunun çıktısı alınıp, PTT Müdürlükleri’ne müracaat edilmelidir. Böylelikle kod oluşturulup PTTKEP hesabı açılabilmektedir. Son aşama olarak; başvuru ücretinin ödenmesi ve istenen belgelerin sunulması ile tüm işlemler tamamlanmış olur.