Resmi Gazete'de yayımlandı: 90 zabıta memuru alımı!

Resmi Gazete'de yayımlanan bilgilere göre büyükşehir belediyesinde görev almak üzere 90 zabıta memuru alımı yapılacak. Başvuru şartları ile ilgili tüm detaylar duyuruldu.

Resmi Gazete'de yayımlandı: 90 zabıta memuru alımı!

Büyükşehir Belediye, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya farklı bölümlerden yayımlamış olduğu kontenjanlar dahilinde zabıta ve itfaiye memuru alımı yapacaktır. Yayımlanan kamu personeli alımı için gerekli olan başvuru formu yayınladı. Ekranın aktifleşmesiyle birlikte, elektronik başvuru kolaylığı ile müracaatlarınızı tamamlayabileceksiniz.

Memur Alımı Sürecinde İstenilen Müracaat Kriterleri Nelerdir?

Kılavuza göre alım yapılacak olan pozisyonlar için istenilen eğitim düzeylerinde diploma veya mezuniyet belgesine sahip olmak ve ayrıca 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme sınavına katılıp; asgari düzeyde puana sahip olmak gerekmektedir.

Önceden çalışmış olduğunuz kuruluşlar ve kamu kurumları dahilinde disiplinsizlik nedeniyle soruşturma geçirmemiş olmanız gerekmektedir.

zabita-2.jpg

Belediye Başkanlığının yapacağı sınav tarihinden itibaren 31 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

Zabıta memuru ve itfaiye eri alım yönetmenliğine göre erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmaması gerekmektedir.

Askerlik çağına gelmiş erkeklerin hizmet görevlerini yerine getirmiş olması da aranan şartlar arasındadır.

Tüm adaylardan Karayolları Genel Müdürlüğünce onaylanmış B sınıfı sürücü belgesine sahip olması istenmektedir.

40 itfaiye memuru ve 50 zabıta memuru alımı yapılacaktır. İtfaiye memuru için Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Acil Durum ve Afet Yönetimi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği önlisans bölüm mezunu; zabıta alımı için ise; lisans mezunu olmanız yeterlidir.

zabita.jpg

Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Samsun Büyükşehir Belediyesi ilanına online olarak yapılacak olan ön başvurular https://memuralimi.samsun.bel.tr/ adresine üzerinden yapılacaktır. Sistemden yapılan başvuruların ardından Belediye Başkanlığına şahsen müracaat etmeniz de gerekmektedir.