Resmi Gazete'de yayımlandı! Belediyeye zabıta memuru alınacak

Konya Büyükşehir Belediyesi zabıta memuru alımı gerçekleştiriyor. Çok sayıda kişinin istihdam edileceği ilanda KPSS 65 puanla vatandaşlar başvuruda bulunabilecek.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Belediyeye zabıta memuru alınacak

Güncel zabıta memuru alımı ilanı! Büyükşehir Belediyesi, ilk defa atanmak üzere zabıta alımı ilanı yayınladı! Personel alımı başvuru sürecine dair tüm detaylar sizler için haber detaylarımız da verilmiştir.

Zabıta Memuru Alımı Başvuru Şartları Nedir?

2022 yılı KPSS sınavından en az 65 puan almış olmak gerekmektedir.

Adayların B sınıfı sürücü belgesi olması istenen şartlar arasındadır.

Türk Ceza Kanunları çerçevesin de suçlu olmamak, sabıka kaydının olmaması gerekmektedir.

Görevini düzenli yapmasına engel olacak sağlık sorununun olmaması ve askerliği yapmış olması şartı aranır.

zabita.jpg

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlar da en az 1.60 metre boyunda olmak.

Zabıta memuru alımı giriş sınavının yapıldığı tarihten itibaren 30 yaşını bitirmemiş olmak.

Önceden çalışmış olduğu kamu kurum ve kuruluşlarından usulsüzlük nedeniyle çıkarılmamış olmak gerekir.

Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarından en az birinden mezun olması gerekmektedir.

Başvuruda İstenilen Belgeler Nelerdir?

Belediye resmi internet sitesi üzerinden alınacak başvuru formu, diploma veya mezuniyet belgesi, sürücü belgesinin fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, askerliğini yaptığına dair belge/beyan, sağlık raporu ve iki adet fotoğraf istenmektedir.

Zabıta Memuru Alımları Sınavla Yapılacak?

27 Mart 2023 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında Fatih Sultan Mehmet Spor Tesisleri Hadimi Mahallesi Duvarlı Sokak No:4/1 Meram/KONYA adresin de başvuruları olumlu sonuçlanan adaylar sözlü ve uygulamalı sınava alınacaktır. Zabıta memurları GİH hizmet sınıfın da işe alınacaktır.

zabita-2.jpg

Zabıta Alımı Başvuruları Şahsen Yapılacak?

Söz konusu ilana başvurular 13 Mart 2023 tarihin de alınmaya başlanacaktır. Adaylar başvurularını 17 Mart 2023 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvurular Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası No:14 Meram/KONYA adresine kamu mesai saatleri içerisin de şahsen yapılacaktır.