Resmi Gazete'de yayımlandı! İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanı

İçişleri Bakanlığı personel alımı gerçekleştiriyor. Bakanlık, Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre 18 kişiye istihdam sağlayacak. Başvuru şartları belli oldu.

Resmi Gazete'de yayımlandı! İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanı

İçişleri Bakanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 18 sözleşmeli devlet personeli alımı yapıyor. Adayların başvurularının olumlu şekilde değerlendirilmesi için başvuru şartlarını karşılıyor olması gerekmektedir. İşe alınacak olan 18 belirlenirken KPSS puan sıralamasına göre sıralama yapılacak ve kamu kurumu tarafından yapılacak olan sınav sonucuna göre alımlar yapılacaktır. KPSS sınav puanı olmayan adaylarda başvuru yapacaklardır ve sınav puanları 70 üzerinden değerlendirmeye alınacaktır.

Devlet Personeli Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Adayların daha önce çalışmış oldukları kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik ve ahlaki nedenler nedeniyle çıkarılmamış olması gerekmektedir.

Alanında en az 3 yıl tecrübe sahibi olan bu tecrübesini SGK raporu ile kanıtlayabilecek olanlar başvuru yapacaklardır.

2022/11/24/personel-7.jpg

Adayların şu an için güncel programlama dillerinden en az iki tanesini bilmesi ve bunu sertifika belge vb. Evrak ile kanıtlaması gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan adayların bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olması gerekmektedir.

Erkek başvuru adaylarının askerliği yapmış muaf olmuş veya muvazzaf subay yaşına gelmemiş olması gerekir.

Personel Alımı Müracaatları Nasıl Yapılacak? Müracaat Tarihleri Nedir?

İlan için Bakanlık tarafından başvurular 2 Mart 2023 – 9 Mart 2023 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar başvurularını, e-Devlet üzerinde İçişleri Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden elektronik olarak yapacaklardır. Şahsen başvuru yapılamayacaktır.

2022/11/24/personel-8.jpg

Başvuru şartları sağlayan ve başvuruları onaylanmış olan adaylar İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü (Çamlıca Mah. 122. Sok. No:4 Lalegül / Yenimahalle / ANKARA) adresinde 28 Mart 2023 tarihinde yazılı sınava alınacaklardır. Yazılı sınavı başarı ile tamamlayanlar ise; 4-6 Nisan 2023 tarihleri arasında sözlü sınava alınacaklar ve sınav sonuçları Bakanlığın resmi internet sitesinde ilan edilecektir.