Resmi Gazete'de yayımlandı! Yükseköğretim Kurulu işçi alımı gerçekleştiriyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) sürekli işçi alımı yapıyor. Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre iki kişiye iş fırsatı sağlanacak. Başvuru şartları resmen duyuruldu. Başvurular açıldı.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Yükseköğretim Kurulu işçi alımı gerçekleştiriyor

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı kendi bünyesin de istihdam etmek üzere kamuya 2 sürekli kadro da işçi alımı yapacağını duyurdu. Farklı kadrolar da yapılacak olan bu alım için işe alınacak personeller destek personeli kadrosun da istihdam edilecektir. İşe alınacak olan personeller belirlenirken kura yöntemi ile işe alınacağı açıklandı. İşte detaylar...

Sürekli İşçi Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

İdari Destek Personeli kadrosu da istihdam edilecek olan işçilerin; Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Organizasyon bölümlerinden lise mezunu olmaları gerekmektedir. Önlisans ve lisans mezunu olan bu ilana başvuru da bulunmayacaklardır.

35 yaşını tamamlamış olan Türk Vatandaşları başvuru yapacaklardır. 18 yaşından küçük olan başvuru da bulunmayacaklardır.

2022/11/24/personel-8.jpg

Adayların kanun hükmünce güvenlik ve arşiv soruşturmasın da olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Önceden çalışmış olduğu kamu kurum ve kuruluşlarından meslekten ihraç edilmemiş olması gerekmektedir.

Kamu haklarından yoksun olmayan adayların başvuruları dikkate alınacaktır.

Son başvuru tarihi itibariyle devlet düzenine karşı affa uğratılmış dahi olsa suç işlememiş olması şartı aranır.

Erkek adayların ise askerlik durumunun yapıldı / muaf / tecilli olması gerekmektedir.

Sürekli içi alımı kadrosun da işe alınacak olan işçilerin 2 ay deneme süresi olup, deneme süresinden sonra sözleşmeleri imzalanacaktır.

Kamu İşçi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Kamu kurumu ilanına başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları 13 Şubat 2023 – 17 Şubat 2023 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır. Başvuru için verilen 4 günlük süre zarfı sonrasın da başvurular alınmayacaktır.

2022/12/07/personel-2.jpg

İŞKUR İş İlan Numarası; 00007318268

İşçi Alımı Duyurusu

İşe alınacak olan personeller; 1 engelli kadrosun da ve 1 eski hükümlü kadrosun da işe alınacak olup; Ankara şehrin de istihdam edilecektir.