Sağlık Bakanlığı duyurdu! Mülakatsız en az ilkokul mezunu 5.080 personel alınacak

İş arayanlara müjdeli haber Sağlık Bakanlığı'ndan geldi! Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre sınavsız ve mülakatsız olarak en az ilkokul mezunu olmak kaydıyla 5080 kişi istihdam edilecek.

Sağlık Bakanlığı duyurdu! Mülakatsız en az ilkokul mezunu 5.080 personel alınacak

Sağlık Bakanlığı duyurdu... Türkiye genelinde personel alımları başladı. 5080 temizlik görevlisi alınacağı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı Temizlik Görevlisi alımı yapacak. Yapılan duyuruya göre Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı 81 Şehirde Temizlik Personeli alımı gerçekleştirecek. İŞKUR aracılığı ile yapılacak personel alımına ilişkin duyuru geldi. Söz konusu Temizlik Personeli alımı için İlan İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilecek. 81 Şehir kontenjan dağılımı ve başvuru tarihleri belli oldu. Bu kapsamda başvuru şartları ve ilan bilgisini sizlerle İŞKUR ekibi olarak paylaşıyoruz.

5080 Temizlik Görevlisi Alımı Yapılacak!

İŞKUR üzerinde yayımlanan ilan ile Sağlık Bakanlığı 5080 kişilik boş kadro ile 81 Şehirde olmak üzere Temizlik Hizmetleri ( Temizlik Görevlisi ) alımı gerçekleştirilecek. 81 Şehir Kontenjan tablo dağılımı şöyledir:

saglik-6.jpg

Temizlik Görevlisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı yayımladığı ilan ile bünyesine temizlik görevlisi alımı yapacağını ilan etti. İŞKUR üzerinden yapılacak alımlar için adaylardan genel olarak,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Kamu kurum ve kuruluşlarda mecburi hizmet zorunluluğu olmamak,

şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Ne Olacak?

Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi alımı için adaylardan özel olarak Eğitim, Yaş şartları aranacak.

temizlik-2.jpg

Yaş Şartı Nedir?

18 yaşını tamamlamış olmak. 5. İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak (02 Aralık 1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

Eğitim Şartı:

İlköğretim Kurumlarının birinden ( 5 yıllık ilkokul mezunu ile 8 aylık ilköğretim okulundan 6. 7. ve 8 . sınıfı terk edenler de dahil ) veya ortaöğretim kurumlarının birinden veya ön lisans mezunu programlarının birinden mezun olmak.

Mülakatsız İşçi Alınacak!

Bakanlık yapılacak Kura ile bünyesine temizlik görevlisi alacak. Adaylara herhangi bir Sınav, Mülakat yapılmaksızın sadece Kurada adı geçenler göreve başlayabileceklerdir.

Başvurular Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı Temizlik görevlisi alımları için başvurular 28 Kasım 2022 tarihi ile 02 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Adaylar başvurularını sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile veya Alo170 aracılığı ile başvuru alınacaktır.