Tarım ve Orman Bakanlığı 1200 Personel Alıyor! 1200 Personelden Biri Olabilirsiniz

Yeni yılın yaklaşması ile birlikte devlet kurum ve kuruluşları da personel alımlarına yönelik ihtiyaçlarını belirlemiş durumda.

Tarım ve Orman Bakanlığı 1200 Personel Alıyor! 1200 Personelden Biri Olabilirsiniz

Tarım ve Orman Bakanlığı web sitesinden yapılmış olan açıklama da bu tezi güçlendiren ve destekleyen bir olgu olarak tanımlanabilir. Oldukça düşük kriterler eşliğinde açılmış olan bu iş ilanı sayesinde toplam 1200 vatandaş yeni işlerine başlama yolunda adım atma fırsatı da yakalayacaklar. Türkiye geneli olarak bu başvuruların yapılması da yine kurumun açıklamış olduğu detaylar arasında dikkat çekiyor. Personel alım ilanlarına göz atabilmek için ÖSYM’nin sitesini de aktif olarak kullanabiliyorsunuz. Yapacağınız başvurular için çok geç kalmamanızı öneririz. Zira 16 Aralık saat 10.00’da başlamış olan bu iş ilanına ilginin oldukça yoğun olduğunu da görebiliyoruz.

Gereken şartları tamamlayarak ve kurumun istediği belgeleri eksiksiz biçimde paylaşarak sizler de Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalışma şansına sahip olabiliyorsunuz. İsterseniz hem belirlenmiş olan başvuru şartlarına hem de hangi pozisyonlar için kadro yaratılmış olduğu bilgilerini de sizler ile bu aşamada paylaşmış olalım.

Hangi Kadrolara Personel Alınıyor?

Bakanlığın açmış olduğu iş duyurusunda var olan ayrıntıların da doğru bir şekilde incelenmesi ve özümsenmesi beklenmektedir. Hangi kadrolara hangi personelin alınacağı ve bunun için yerine getirilmesi elzem olan şartlar da adayların izlemesi gereken yol haritasının önemli bir kısmını oluşturuyor.

Öncelikle bunun farklı farklı içerik yapılarından oluştuğunu belirtmiş olmamız gerekiyor. Çünkü kurum hem lise hem ön lisans hem de lisans mezunlarına yönelik olarak bu alım işlemlerini başlatıyor.

  1. Lise Mezunları;

Koruma ve güvenlik için 103 personel,

Şoför için 68 personel,

Temizlik için ise 201 personel alımı gerçekleşiyor.

  1. Ön Lisans Mezunları

Koruma ve güvenlik görevlisi – 164 personel

Orman Muhafaza Memuru – 48 personel

Sağlık Teknikeri – 1 personel

  1. Lisans Mezunları;

Avukat – 7 personel

Ziraat Mühendisi – 116

Bitki Koruma Mühendisi – 50 personel

Gıda Mühendisi – 14 personel

Balıkçılık Teknoloji Mühendisi – 1 personel

Su Ürünleri Mühendisliği – 1 personel

Harita Mühendisliği – 7 personel

Kimyager – 3 personel

Veteriner Hekim – 108 personel

Büro Personeli – 306 kişi alınacaktır.

KPSS’den en az 50 puan almanız halinde başvuru yapabiliyorsunuz.