Tarım ve Orman Bakanlığı 81 ilde 10.000 personel alımı yapıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı iş arayan vatandaşlar için müjdeyi verdi. Bakanlık, 81 ilde toplamda 10 bin kişiye istihdam sağlanacağını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı 81 ilde 10.000 personel alımı yapıyor

Tarım Orman Bakanlığı açıkladı. Bu iller de 10 bin personel alımı daha yapacak. Bakan Kirişçi tarafından yapılan açıklamaya göre; Adana’da iki önem projenin en kısa süre de başlatılacağını açıkladı. İlk projenin Organize Sanayi Bölgesini İzmir Dikili’de hayata geçirmenin ardından Nevşehir Kozaklı, Ağrı Diyadin, Aydın Efeler, Denizli, Kütahya Simav, Balıkesir Gönen’de 8 bin dekarlık sera OSB kuracaklarını söyledi. Bakan proje kapsamın da 10 personel ve işçi alımı daha yapılacağını açıkladı!

Başvuru yapacak olan adayların; Önlisans bölümlerinden Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı alanlarından mezun olması şartı aranacağı tahmin ediliyor. İlkokul mezunu adaylar arasından da alım yapılacaktır.

orman-12.jpg

Adayların 2022 yılından ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 65 puan almış olmaları gerekiyor. (Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için geçerli olacaktır.)

Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Adaylar ilan kılavuzun da belirtilen öğrenim şartını taşımaları gerekmektedir.

Kamu kurumların da çalışırken disiplin cezası almamış olması gerekiyor.

SGK tarafından emeklilik yaşlılık aylığı almıyor olması gerekiyor.

Kamusal haklardan mahrum olmamak ve sabıka kaydının olmaması gerekiyor.

Söz konusu ilan için güvenlik soruşturması kapsamın da olumlu sonuçlanmak gerekiyor.

orman-9.jpg

Kamu Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Bakanlık tarafından 10 bin personel alımı için başvuruların ne zaman alınacağına dair resmi bir açıklama gelmemiştir. Fakat başvuruların Şubat ayı içerisin de alınacağı tahmin edilmektedir. Başvurular ise 81 ilden alınacağı için elektronik olarak alınacağı tahmin edilmektedir.