Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı! Geçici işçi alımı yapılıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı geçici işçi alımı duyurusu ile karşımıza çıktı. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre en az ilkokul mezunu vatandaşlar başvuruda bulunabilecek. Toplamda iki kişiye istihdam sağlanacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı! Geçici işçi alımı yapılıyor

Bakanlık kendi bünyesin de istihdam etmek üzere geçici kadro da 2 işçi alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanmış olan başvuru kılavuza göre en az ilkokul mezunları başvuru yapabileceklerdir. Başvurular için adayların KPSS puanlarının olmasına gerek yoktur. En fazla lise ilana lise mezunu adaylar başvuru yapacaklardır. Bu ilana önlisans ve lisans mezunu olanlar başvuru yapamayacaklardır. İşte detaylar!

Geçici İşçi Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Kadro için başvurular Türk Vatandaşlarından alınacaktır.

Adayların kamusal haklarından olması durumun da işe alınmayacaktır.

41 yaşından gün almış olanlar başvuru yapamayacaklardır ayrıca; emekli olmayan veya emekliliğe gak kazanmamış olan başvuru da bulunabileceklerdir.

2022/11/26/orman-2.jpg

Sosyal güvenlik kurumu kapsamın da herhangi bir yardım veya farklı tür de para alanlar da başvuru yapamayacaklardır. Başvuru yapsalar bile değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru yapmak isteyen erkek işçi adaylarının askerliğini fiilen yerine getirmiş veya muaf olmuş olması şartı da aranan şartlar arasındadır.

İşe alınacak olan işçiler yurt için de istihdam edilecektir.

Yabancı dil şartı istenmemektedir.

İlan için başvuru süreci tamamlandıktan sonra, adayların yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturmasın da olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Sabıka kaydı bulunan adayların başvuruları değerlendirme alınmayacaktır.

2023/01/30/orman-9.jpg

Kamu İşçi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan ilana başvurular bugün (13 Şubat 2023) tarihi itibariyle başlamıştır. Adaylar başvurularını 17 Şubat 2023 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru tarihleri dışın da yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular İŞKUR üzerinden veya e-Şube üzerinden yapılacaktır. İşe alınacak olan işçiler Antalya ilin de çalışacaklardır. Muratpaşa, Kepez, Aksu, Serik ve Döşemealtı ilçeleri dışın da yaşayanlar başvuru yapamayacaklardır.