Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Yüksek maaşla personel alımı başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre sınavsız çok sayıda kişi işe kabul edilecek. Başvuru şartları resmen duyuruldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Yüksek maaşla personel alımı başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı kendi bünyesin de istihdam etmek üzere eleman alımı yapıyor. Sınavsız yapılacak olan eleman alımı göre başvuru sürecinden sonra işe alınacak olan eleman mülakat sonucuna göre belli olacaktır. Adaylar için mülakat tarihi Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başvuru sürecinin ardından ilan edilecektir. İlan detaylarını güncel olarak öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz!

Tarım ve Orman Bakanlığı Eleman Alımı Başvuru Nitelikleri Açıklandı! Başvuru Nitelikleri Nedir?

Başvuru da bulunacak olan erkek eleman adayların askerlik görevini tamamlamış veya en az 12 ay süreyle tecilli olması şartı kamu kurumu tarafından aranan şartlar arasındadır.

Adayların arazi koşulların da çalışma engel olacak sağlık sorunun olmaması gerekmektedir.

Adaylardan proje sürecin de aktif olarak araç kullanmaları istenmektedir. Bu nedenle en az B sınıfı ehliyet sahip olunması şartı aranır.

Başvuru yapacak olan adayların devlet düzenini bozucu nitelikte yüz kızartıcı suçlardan hüküm yememiş olması ve arşiv ve güvenli soruşturmasın da olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

2022/12/02/orman-5.jpg

Kamusal haklarından yoksun olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesin de yayınlanan ilana yalnızca Türk uyruklu vatandaşlar başvuru da bulunacaktır. Farklı etnik uyruklu vatandaşlar başvuru da bulunmayacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

Personel Alımı Sırasında İstenilen Başvuru Belgeleri Açıklandı!

Adaylardan başvuru sırasın da; Müracaat dilekçesi, Diploma, Askerlik ile ilgili durumunu gösterir belge, Nüfus Cüzdan fotokopisi, Sürücü belgesi fotokopisi, İkametgah belgesi, Sabıka kaydı belgesi ve Sağlık raporu belgelerini teslim etmesi istenmektedir.

2022/11/26/orman-2.jpg

Eleman Alım Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesin de güncel yayınlanmış olan bu ilana başvurular 19 Ocak 2023 tarihi itibariyle başlamıştır. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 2 Şubat 2023 tarihi 17.30’a kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvurular Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne belirtilen tarihler de şahsen yapılacaktır. Posta, e-posta, mail vb. Yöntemleri kullanarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylardan başvuru sırasın da yukarı belirtmiş olduğumuz başvuru belgeleri istenmektedir. İşe alınacak eleman; teknisyen kadrosun da Edirne ilin de istihdam edilecektir. 1 eleman alımı yapılacaktır