TÜBİTAK duyurdu! KPSS şartsız lise mezunu personel alımı başladı

TÜBİTAK personel alımı ilanı verdi. Türkiye İş Kurumu üzerinden başvurular açıldı. Üç kişinin işe alınacağı ilanda KPSS şartı olmayacağı belirtildi. En az lise mezunlarının başvuru yapabileceği söylendi.

TÜBİTAK duyurdu! KPSS şartsız lise mezunu personel alımı başladı

TÜBİTAK personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan Kamu İşçi Alımı ilanına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kocaeli de istihdam edilmek üzere Kamu İşçi Alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda alımlar 3 kişilik kadro ile yapılacak.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, TÜBİTAK MARMARA Araştırma Gemisine 854 sayılı Deniz İş Kanununa tabi 3 adet Gemi Adamı personel istihdam edilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

TÜBİTAK Gemi Adamı alımı ilanı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gibi genel şartlar aranacak.

2022/12/08/personel-4.jpg

Özel Şartlar Nelerdir?

İletişim becerisi ve insan ilişkileri güçlü olmak,

Yoğun iş ortamına uyum sağlayabilmek

En az “Gemici” gemi adamı cüzdanı yeterliğine sahip olmak

Gemi adamları sağlık yoklama evraklarına sahip olmak

Gemide görev yapabilmesi için ihtiyaç olan temel STCW sertifikasına sahip olmak (güncel tarihli olması gerekmektedir)

En az 5 yıl Gemici olarak çalışmış olmak (Belgelenmesi istenecektir)

KPSS Şartı Aranmayacak!

Söz konusu Kamu İşçi alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı Aranmayacaktır. Buna göre alımlar sadece Lise mezunu adaylar içerisinden 27 Şubat 2023 tarihinde yapılacak Kura işlemi ile belirlenecektir.

2022/12/21/personel-5.jpg

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TÜBİTAK Personel alımı başvuruları için süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylar başvurularını sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olup 14 Şubat 2023 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 20 Şubat 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir.