Türk Hava Yolları 1000 depremzede personel alacak!

Türk Hava Yolları, depremzede vatandaşlar arasından 1000 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Başvuru şartları açıklandı. İlanın tüm detayları netlik kazandı.

Türk Hava Yolları 1000 depremzede personel alacak!

Türk Hava Yolları, kendi bünyesin de istihdam etmek üzere kamuya 1000 kabin memuru alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanmış olan habere göre kabin memuru kadrosuna başvuru yapacak olan adayların İngilizce bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Fakat İngilizce bilgisi bilmeyen adayların da başvurularının alınacağı açıklandı. Dil bilgisine sahip olmayan adaylara işe alınmaları durumun da 3 ay ücretsiz İngilizce dil bilgisi verileceği açıklandı. Kurum Başkanı Ahmet Bolat’ın yaptığı açıklamaya göre 1000 aileden bir kişi alınacaktır. İşte detaylar..

Kamu kurumu; iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın ve dinamik çalışma arkadaşlarını aradığını belirtti.

thy-2.jpg

Kabin Memuru Alımı için Müracaat Koşulları Açıklandı!

Depremzede olmak.

Arşiv sicil kaydının olmaması veya adli sicil kaydının olmaması gerekmektedir.

Türk uyruklu adayların başvuruları alınacaktır. Aynı zaman da mavi kart sahibi olanlar da başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru yapmak isteyen adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir.

Ayrıca adayların 39 yaşından büyük, 18 yaşından küçük olmaması şartı da aranan şartlar arasındadır.

Kamusal haklarından yoksun olmayan ve sabıka kaydı bulunmayan adayların da başvuruları yine değerlendirmeye alınacaktır. Bu şartlar da aksi bir durum yaşanması dahilin de yapılan başvurular geçersiz kabul edilecektir.

Önceden THY bünyesin de çalışmış ve disiplinsizlik veya sağlık problemi nedeniyle de işten ayrılmış olan adaylar yine başvuru da bulunmayacaklardır.

Söz konusu ilan için başvuru yapmak isteyen kadın adayların 160-180 cm arasında, erkek adayların ise 170-190 cm arasın da boya sahip olmaları gerekmektedir.

Ayrıca adayların vücutlarının görülen yerlerin de dövme vb. Bulunmaması gerekmektedir.

thy-3.jpg

Personel Alımı Başvuru Duyurusu

Söz konusu kurum tarafından depremzede vatandaşlar için başvurular alınmaya başlandı. Başvurular online olarak kurumun kariyer sitesi üzerinden veya vermiş olduğumuz başvuru linki üzerinden yapılabilmektedir.

Başvuru linki