Yüksek maaşlı ambulans şoförü alımı yapılıyor! İŞKUR açıkladı!

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilana göre 4 ambulans şoförü alımı gerçekleştirilecek. Başvurular İŞKUR aracılığıyla yapılacak. Peki ya başvuru şartları neler? İşte ilanın tüm detayları...

Yüksek maaşlı ambulans şoförü alımı yapılıyor! İŞKUR açıkladı!

Şoför alımı ilanları kategorisine göre düzenli olarak ilan yayınlanmaktadır. Güncel yayınlanmış olan ilana göre İŞKUR üzerinden İstanbul ilin de istihdam edilmek üzere kamuya 4 ambulans şoförü alımı yapılacaktır. Başvuru için gerekli olan şartları ve İŞKUR iş ilan numarasını sizler için haberimizde sunduk.

Ambulans Şoförü Alımı Müracaat Koşulları Nedir?

Söz konusu ilan için başvurular lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylardan alınacaktır.

Adayların başvurularının değerlendirme aşamasına alınması için en az 5 yıl olmak kaydıyla B ve D1 sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Adayların panelvan, ambulans veya ticari araç kullanım tecrübesi olmalı ve bunu SGK raporu ile belirtmesi gerekmektedir.

Adayların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilk yardım sertifikasına sahip olması istenmektedir.

ambulans-3.jpg

Tam zamanlı olarak işe alım gerçekleşecektir.

Şartları sağlayan kadın ve erkek adaylar başvuruda bulunabilir.

Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından alım sağlanacaktır.

Kamu haklarından mahrum ve güvenlik soruşturmasında olumlu dönütler alınmayan adayların başvuruları değerlendirme aşamasına alınmayacaktır.

İlan detayları hakkında kurum tarafından yapılan açıklama: “İstanbul Ataşehir lokasyonlu özel ambulans firmamızda görev almak üzere şoför aranmaktadır. İstanbul trafiği konusunda bilgili ambulans şoförlüğünü meslek olarak benimsemiş sağlık bakanlığı onaylı ilk yardım sertifikasına sahip.” şeklinde açıklama yapılmıştır.

ambulans.jpg

Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Marmara Ambülans Sağtem kurumu tarafından yayınlanan söz konusu ilana başvurular alınmaya başlanmıştır. Adaylar başvurularını 24 Şubat 2023 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir. Başvurular İŞKUR e-Şube üzerinden veya ALO170 hattı üzerinden dijital ortamda alınacaktır. Adayların ilgili başvuru yöntemleri dışında yaptıkları başvurular kabul edilmeyecek olup, değerlendirme aşamasına dahi alınmayacaktır.

İŞKUR iş ilan numarası: 00007294375.