Yurt dışında çalışmak isteyenlere Viyana'da yüksek maaşlı iş fırsatı!

Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Viyana Ofisi bünyesinde görev almak üzere en az lise mezunu vatandaşların başvuru yapabileceği personel alımı ilanı verdi. Başvuru şartları resmen açıklandı.

Yurt dışında çalışmak isteyenlere Viyana'da yüksek maaşlı iş fırsatı!

Birleşmiş Milletler Viyana Ofisi Nezdinde, kendi bünyesin de istihdam etmek üzere sözleşmeli sekreter alımı yapılacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre en az lise mezunu adaylar ilana başvuru da bulunabileceklerdir. Yurtdışında çalışmak isteyenler için, bu fırsat kaçmaz.

Sözleşmeli Personel Alımı Müracaat Koşulları Nedir?

Başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şartı aranır.

Temsilcilik tarafından yapılacak olan sınavda 41 yaşından gün almış olan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

En az lise mezunu veya dengi okullardan mezun olmak gerekir.

Müracaat edecek olan erkek adaylar için askerlik hizmet görevini tamamlamış olması şartı aranır.

Sağlık kurulu raporuyla her iklim de görev yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir.

viyana.jpg

Devlet tarafından verilmiş olan kamusal haklardan mahrum bırakılmış olan adayların müracaatları geçersiz sayılacaktır.

Adayların çok iyi derece de Türkçe ve İngilizce bilmesi gerekmektedir. (2. Yabancı dil olarak Almanca bilmek tercih sebebidir.)

Personel Alımı Müracaat Koşulları Nedir?

Özgeçmiş (CV), Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları, nüfus cüzdanının aslı, Diploma, erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge ve son 6 ay içerisinde çekilmiş bir fotoğraf kurum tarafından istenmektedir.

Sekreter Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Yayınlanan bu ilana başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular alınmaya başlandı. Adaylar başvurularını 6 Ocak 2023 Türkiye saati ile 23.59’a kadar tamamlamış olması gerekmektedir. Başvurular online yapılacaktır. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı adresi üzerinden online olarak alınacaktır.

viyana-3.jpg

Adaylar başvuru belgelerini 9 Ocak 2023 tarihine kadar T.C. Birleşmiş Milletler Viyana Daimi Temsilciliği’ne (Rennweg, 17/3, 1030 Viyana / Avusturya) adresine elden veya posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. Posta da meydana gelecek gecikme ve kayıplardan başvuru yapan aday sorumludur.

Başvuru sürecinden sonra adaylar Birleşmiş Milletler Viyana Ofisi Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği, Rennweg, 17/3, 1030, Viyana/Avusturya adresinde yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamalı sınava tabii tutulacaklardır. Sınav da başarı dağlayan aday işe başlayacaktır.