Yurt dışında iş arayanlar için beklenen haber İŞKUR'dan geldi!

Türkiye İş Kurumu yurt dışında çalışmak isteyen vatandaşlar için beklenen haberi verdi. İŞKUR'dan gelen açıklamaya göre yurt dışı memur alımları başladı.

Yurt dışında iş arayanlar için beklenen haber İŞKUR'dan geldi!

Devlet Memuru olarak yurt dışında bulunma fırsatını değerlendirmek isteyenler için güzel bir iş fırsatı yer alıyor. Kurum tarafından bildirilen şartları sağlayan tüm adayları başvurularını şu anda gönderebilme şansına sahipler. 6 Ocak tarihinde başlatılan başvuru kabulleri an itibariyle devam etmekte.

Kontenjan Bilgileri ve Yurt Dışında Bulunma Süreci

İŞKUR ilanları arasında yer alan, kendi istihdamı olacak olan ‘Yurt Dışı için Devlet Memuru’ alımı ile ilgili kontenjan bilgileri netlik kazandı. İşte kontenjan sayıları ve bilgileri şu şekilde paylaşılmıştır. Toplamda 3 kişi staj yapmak üzere ve 1 kişi de ihtisas yapması üzere yurt dışı için memurluk fırsatı bulacak.

Staj yapmak üzere işe alınacak 3 Devlet Memuru 36 aya (3 yıl) kadar süreyle; ihtisas yapmak üzere işe alınacak olan 1 Devlet Memuru ise 12 aya (1 yıl) kadar yurt dışında bulunma ve aynı zamanda da memuriyet hayatını sürdürebilme fırsatına sahip olacak.

iskur-2.jpg

Yurt Dışı Devlet Memur Alımı için Aranan Şartlar Nedir?

Endüstri İlişkileri, İşletme, İktisat, İstihdam Politikaları, Uluslararası İlişkiler, Sosyal Politikalar, Çalışma İlişkileri, Kamu Maliyesi, Kamu Politikaları ve Kamu Yönetimi, bölümlerinden mezun olanlar kabule dilmektedir.

İnsan Kaynakları Danışmanlığı, Ekonometri, İstatistik, Girişimcilik, Proje Yönetimi, İş Geliştirme, Küresel İçerme ve Sosyal Kalkınma, Sürdürülebilir Kalkınma, Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi ve İstihdam İlişkileri alanlarına ait mezunlar başvurularını iletebilecektir.

Bilişim Mühendisliği, Yönetim ve Liderlik, Sosyal Politika, İnsan Kaynakları Stratejileri, Sosyal Çalışmalar, Bilgi Sistemleri, Ekonomik Analiz, Veri ve Bilgi bölümleri ile ilgili 4 yıllık üniversitelerden lisans diplomasına sahip olan adayların başvuruları kabul edilmektedir.

Birim amiri tarafından bu müracaat için olumlu görüş almak.

Kademe ilerlemesi ile ilgili ceza almamış olmak. (son 3 yıl içerisi için geçerlidir.)

Erkek adayların askerlik ile ilgili sıkıntısının olmaması gerekmektedir.

40 yaşını tamamlamamak yani 41 yaşından gün almamış olmak.

iskur-3.jpg

Personel Alımı Müracaat Şekli Nasıl Olacak?

Yukarıdaki ‘Yurt Dışında Çalışacak Devlet Memurlarında Aranan Şartlar’ başlığı içeriğinde yer alan tüm maddeleri karşılayan adaylar başvuruda bulunabilecek. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü sayfasına ait ‘Kariyer Kapısı Platformu’ üzerinden müracaat edebilmektedirler. Yurt dışına gitme sebebinin ihtisas mı yoksa staj amaçlı mı olduğuna adaylar karar vermeli ve yalnızca biri üzerinden müracaatlarını gerçekleştirmelidir.